Sport w skrócie

PARAOLIMPIADA

Renata Chilewska zdobyła w niedzielę wieczorem brązowy medal w rzucie dyskiem podczas odbywających się w Atenach Letnich Igrzysk Paraolimpijskich. Zawodniczka Startu Szczecin uzyskała wynik 21,82 m.

ZAPASY

Mistrzostwa Polski zapaśników stylu wolnego odbyły się w Brzegu. Wojciech Sadanowski (AKS Białogard) zdobył złoty medal w wadze do 66 kg, Adam Sobieraj (Megawolt Koszalin) w tej samej kategorii był piąty; w wadze do 74 kg Kamil Mitosek (Megawolt) również był piąty, a Radosław Dublinowski (AKS) zajął trzecie miejsce w wadze do 96 kg.

KOSZYKÓWKA

Drużyna AZS Koszalin, przygotowująca się do rozgrywek ekstraklasy, zajęła czwarte miejsce w turnieju, którego była gospodarzem. Zaraz po nim szkoleniowcy odesłali do domu testowanego amerykańskiego obrońcę Mike'a Helmsa.

I liga koszykarzy. Spójnia Stargard rozegra dziś awansem mecz z Górnikiem w Wałbrzychu. Spotkanie powinno odbyć się za dwa tygodnie, ale ze względów oszczędnościowych działacze Spójni poprosili o jego przełożenie.

JEŹDZIECTWO

Marek Lewicki (LKJ Dragon Nowielice) zajął czwarte miejsce w jeździeckich Mistrzostwach Polski w skokach przez przeszkody, które odbyły się w Starogardzie.