Sport w skrócie

Futsal

Ruszyła ekstraklasa. Mecz Mariossa Opole z beniaminkiem AZS-em Wrocław na wyjeździe został przełożony na 26 września. W pozostałych meczach: Clearex Chorzów - Akademia Słowa Poznań 11:3, Radan Gliwice - Nova Gliwice 0:2, Jango Mysłowice - Inpuls Siemianowice 4:4, Baustal Kraków - Rekord Bielsko-Biała 6:4, Owlex Łódź - Holiday Chojnice 4:8.

Dżudo

Dwa razy podium. Agata Ozdoba (AZS Opole) wygrała w wadze do 57 kg, a Tomasz Kowalski (AZS Opole) zajął trzecie miejsce w wadze do 60 kg podczas ogólnopolskiego turnieju klasyfikacyjnego juniorów i juniorek młodszych, który odbył się w sobotę w opolskiej hali Gwardii.

Podnoszenie ciężarów

Dwoje w kadrze. Magdalena Ufnal (kat. +75 kg) i Krzysztof Szramiak (kat. do 77 kg) z Budowlanych Opole znaleźli się w kadrze narodowej na rozpoczynające się dzisiaj w bułgarskim Burgas mistrzostwa Europy juniorów. Oboje mają duże szanse na medal. Szramiak to olimpijczyk i srebrny medalista tegorocznych mistrzostw świata juniorów. Ufnal na tej samej imprezie zajęła czwarte miejsce.

Siatkówka

Mostostal drugi. Zawodnicy Mostostalu Kędzierzyn-Koźle zajęli drugie miejsce podczas rozegranego w Zdzieszowicach Memoriału im. Leszka Kuśmierczyka. W grupie pokonali Maoam Mendig (piąty zespół Niemiec) 3:1 (20:25, 25:14, 25:15, 25:21) i po dramatycznym meczu Pamapol Częstochowa 3:0 (25:22, 26:24, 26:24). W finale musieli uznać jednak wyższość zdobywcy Pucharu Polski - Polskiej Energii Sosnowiec. Kędzierzynianie przegrali 0:3 (13:25, 25:27, 13:25).

Badminton

Technik zwycięski. Zawodnicy Technika Głubczyce odnieśli dwie wygrane na inaugurację zmagań w I lidze. Podczas pierwszego rzutu ligi, który odbywał się w Głubczycach, pokonali 4:3 AZS Kraków i 5:2 Piast Słupsk. Barwy zespołu z Głubczyc reprezentowali: Agnieszka Wojtkowska, Angelika Węgrzyn, Piotr Mazur i Jarosław Suwała.

Zapasy.

Trzy medale. Podczas rozegranych w Brzegu Dolnym mistrzostw Polski w stylu wolnym reprezentanci naszego regionu trzykrotnie stawali na podium. Łukasz Wiechna (ZKS Górażdże) w wadze do 74 kg był słabszy jedynie od wychowanka Orła Namysłów, czwartego na niedawnych Igrzyskach Olimpijskich Krystiana Brzozowskiego (Górnik Łęczna). Drugi był również w wadze do 60 kg Radosław Marcinkiewicz, a trzecie miejsce w kategorii do 55 kg zajął Marcin Pawlak. Obaj, podobnie jak Wiechna, reprezentują barwy klubu z Górażdży.

Szachy

Szachiści kończą lato. 29 osób wzięło udział w zorganizowanym przez klub PSS Społem Opole turnieju "Pożegnanie lata". Wśród zawodników zaawansowanych najlepszy był Jarosław Galiński, który wyprzedził Arkadiusza Biegalskiego i Bartosza Koźmińskiego. W gronie zawodników średnio zaawansowanych triumfował Jakub Lasek przed Piotrem Hanuskiem i Adamem Jachymem. W rywalizacji młodzików pierwsze miejsce zajął Mateusz Kubaszek, a za nim uplasowali się Michał Jabłoński i Jacek Pluta.