Zabawska druga w światowym finale lekkoatletycznym IAAF

Krystyna Zabawska z Podlasia Białystok zajęła drugie miejsce w światowym finale lekkoatletycznym IAAF w Monte Carlo. Szósta zawodniczka igrzysk olimpijskich w Atenach pchnęła kulę na odległość 18,27 m. Wyprzedziła ją tylko Białorusinka Nadieżda Ostapczuk z wynikiem 19,23 m.

36-letnia białostoczanka we wszystkich czterech próbach osiągała wyniki powyżej 18 m: 18,16, 18,27, 18,02, 18,13. Tej granicy nie przekroczyły dwie medalistki olimpijskie. Wicemistrzyni z Aten Nadine Kleinert (Niemcy) w Monte Carlo była czwarta z rezultatem 17,97 m. Brązowa medalistka ostatnich igrzysk Swietłana Kriwałowa (Rosja) zajęła tym razem szóstą pozycję - 17,55 m. Także piąta w Atenach Natalia Koronienko (Białoruś) przegrała z Zabawską. Pchnięcie kulą na odległość 17,56 m pozwoliło jej zająć również w Monte Carlo piąte miejsce.