ATENY 2004. Grabowski na 11. miejscu

Maciej Grabowski zakończył udział w igrzyskach olimpijskich na 11. miejscu
Słabiej niż cztery lata temu w Sydney - wówczas zajął siódme miejsce - pływał Maciej Grabowski (SKŻ Hestia Sopot) w klasie Laser, który tym razem został sklasyfikowany na 11. pozycji (125 punktów karnych). Złoty medal zdobył Brazylijczyk Robert Scheidt (55), srebrny Andreas Geritzer z Austrii (68), brązowy Słoweniec Wasilij Zbogar (76).

Poniżej oczekiwań i możliwości pływa Przemysław Miarczyński (SKŻ Hestia Sopot), który w sobotę był 9. i 16. - Przemek robi, co może, ale wiatr, jak na jego parametry fizyczne, jest za słaby. Na szczęście prognozy mówią, że wiatr ma być większy - mówi Tomasz Chamera, trener-koordynator polskich żeglarzy. W łącznej klasyfikacji "Pont" spadł na piąte miejsce (48 punktów). Prowadzi Gal Fridman z Izraela (27). Do rozegrania zostały jeszcze trzy wyścigi.

Nadal przedostatniego miejsca nie opuszczają pływający w klasie 49'er Marcin Czajkowski i Krzysztof Kierkowski (YKP Gdynia), którzy w niedzielę przypływali na 9. i dwukrotnie na 14. miejscu.