Sport w skrócie

SREBRNY DANIEL. Daniel Wosik z UMKS Ostrovia Ostrowiec Świętokrzyski zdobył srebrny medal mistrzostw Polski seniorów w biegach górskich. Do pokonania był dystans 12 km z Międzygórza na szczyt Śnieżnika (1425 m).

PLAŻÓWKA W KIELCACH... Aż 26 par męskich wzięło udział w rozegranym na kieleckim basenie Leśnym drugim turnieju eliminacyjnym Dodoni Grand Prix w siatkówce plażowej. W finale Grzegorz Bujak i Piotr Strzycki pokonali 23:21 inną kielecką parę Mariusz Nowaczek - Łukasz Kiniorski. W meczu o trzecie miejsce Marek Działowski i Adrian Zatorski (Suchedniów) wygrali 22:20 z duetem Grzegorz Mitka - Krystian Zaręba (Pińczów). Turniej finałowy dla szesnastu najlepszych par odbędzie się 28 sierpnia. Już w najbliższą niedzielę zagrają panie. Początek gier o godz. 9 (zapisy przed zawodami).

... I W OSTROWCU. Para Kamil Strzomczyk - Marcin Laskowski wygrała pierwszy wakacyjny turniej eliminacyjny o puchar prezydenta Ostrowca. W decydującym pojedynku późniejsi zwycięzcy pokonali 2:0 (21:15, 21:9) drugi w końcowej klasyfikacji duet Bartek Guzik - Marcin Konieczny. Na basenie na Rawszczyźnie rozegrany został też turniej mikstów. Po pokonaniu wszystkich rywali 2:0 zwyciężyła para Skorupska - Woźniak. Kolejne zawody zapanowano na piątek.

CK KIELCE BLISKO FINAŁU. Dowodzona przez Tomasza Krawczyka załoga jachtu CK Kielce zajęła piąte miejsce w rozegranych w ramach Pucharu Polski jachtów kabinowych na Zatoce Gdańskiej zawodach o puchar prezydenta Gdańska. W klasyfikacji generalnej klasy T2 kielczanie zajmują drugie miejsce, premiujące ich awansem do finału cyklu. Do rozegrania zostały jeszcze trzy eliminacje, w weekend kielczanie wystartują w Giżycku w zawodach o puchar Premiera RP.

SPADOCHRONY I PARARURA. Zwycięstwem krakowianina Andrzeja Naumienia zakończyły się na lotnisku w Masłowie XXIII Międzynarodowe Świętokrzyskie Zawody Spadochronowe. Druga w stawce 45 startujących była Irena Paczek-Krawczak ze Szczecina, a trzeci reprezentant Aeroklubu Kieleckiego Rafał Mereziński. Jego kolega klubowy Roman Kulis był za to najlepszy w IX Zawodach Pararura (skoki spadochronowe w Nowinach i zjazd rurą na czas na basenie Perła).

PLEBISCYT RADIA KIELCE. Rozegrane w międzynarodowej obsadzie w Borkowie mistrzostwa Polski pony i małych koni w skokach przez przeszkody zostały wyróżnione mianem imprezy weekendu w cotygodniowej zabawie sportowej dziennikarzy Radia Kielce, "Gazety Wyborczej" i "Słowa Ludu". Z zaproszenia Amazonki Borków do udziału w tej najważniejszej imprezie w kraju skorzystało około stu młodych jeźdźców w wieku od 9 do 18 lat.