Trzech graczy Górnika przenosi się do Zielonej Góry

Trzech piłkarzy Górnika Zabrze trafi do Lecha Zielona Góra. Zabrzanie będą płacili pensje całej trójki
W ramach umowy z zielonogórskim klubem w Zabrzu jest już pięciu zawodników. Póki co Górnik najwięcej pożytku ma z obrońcy Pawła Wojciechowskiego i pomocnika Łukasza Juszkiewicza. W kadrze pierwszoligowca znaleźli się też bramkarz Piotr Leciejewski, pomocnik Krzysztof Wierzbicki i napastnik Wojciech Okińczyc.

Tymczasem trzecioligowy Lech przegrał w miniony weekend w rekordowych rozmiarach ze Śląskiem Wrocław (aż 1:9) i działacze klubu z Zielonej Góry błyskawicznie wystąpili do zabrzan o posiłki.

Jeszcze w tym tygodniu w Zielonej Górze ma się zameldować duet - Diego Alessandro Rambo i Dawid Sala, zaś po najbliższej kolejce ligowej i meczu ze Wronkach do zielonogórzan ma dołączyć bramkarz Tomasz Laskowski.

Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, zgodnie z umową między klubami Górnik ma opłacać 70 proc. zarobków Sali i Rambo oraz 100 proc. wypłaty Laskowskiego. Lech natomiast ma zapewnić piłkarzom mieszkania i wyżywienie.

Warto zauważyć, że wzorce współpracy Górnik zaczerpnął m.in. od słynnego Interu Mediolan, który na podobnych zasadach wypożyczył do Zabrza m.in. Bułgara Dimitara Makriewa. Przypomnijmy, że to Włosi opłacali kontrakt Bułgara w polskim klubie.

Dodajmy, że Górnik gra dziś sparingowy mecz z Groclinem Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski. Mecz odbędzie się na stadionie we Wrocławiu.