Sport w skrócie

ALPEJSKI WICEMISTRZ. Daniel Wosik (UMKS Ostrowia Ostrowiec Świętokrzyski) zdobył w Międzygórzu wicemistrzostwo Polski seniorów w alpejskiej odmianie biegu górskiego. Dystans 12 km, z różnicą poziomów ponad 1000 m, pokonał w 58 min 7 s. Lepszy był tylko Jerzy Zawierucha (Diament Jastrzębie) - 57.22.

KONSULTACJE U 17. Sześciu piłkarzy z naszego regionu powołał trener reprezentacji Polski do lat 17 Michał Globisz na konsultację szkoleniową, która odbędzie się między 12 i 22 sierpnia w ośrodku w Pustyni koło Dębicy. Szkoleniowiec chce sprawdzić w tym czasie aż 79 piłkarzy, dlatego kandydatów podzielił na trzy grupy. W drugiej, która w Pustyni będzie od 15 do 26 sierpnia będzie po dwóch zawodników Alitu Ożarów: Piotr Binkiewicz i Kamil Słowik oraz Juventy Starachowice: Grzegorz Fiszlak i Grzegorz Tobiszewski. Piątym zawodnikiem jest bramkarz Pogoni Staszów Łukasz Florys. Dwa mecze w drużynie Michała Globisza ma już za sobą napastnik Kolportera Korona Wojciech Jagodziński, który w Pustyni będzie od 18 do 22 sierpnia.

Konsultacje mają służyć wybraniu 18-osobowej kadry na turniej towarzyski w czeskim Nymburku (23-29 sierpnia).

SZYMON PIĄTY. Szymon Gałczyński był czwarty, Alan Lipiec 12., a Łukasz Banasik 17. (wszyscy Cyclo Korona Kielce) na ostatniej piątej eliminacji cyklu Skoda Auto Grand Prix MTB w Szczawnie Zdroju. Młodzicy mieli do pokonania 10,5 km. Startowało 60 zawodników z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. W końcowej klasyfikacji Grand Prix Szymon Gałczyński zajął piąte miejsce, Banasik był 16., a Lipiec 18.

KTC NA PODIUM. Henryk Januszek z Kieleckiego Towarzystwa Cyklistów dwukrotnie stanął na podium podczas rozegranych w miniony weekend kolarskich wyścigów w kategorii masters. W sobotę kielczanin zajął drugie miejsce w rozegranym w Zgorzelcu wyścigu zaliczanym do challenge'u Pucharu Polski, a dzień później był trzeci w III ogólnopolskim wyścigu o Puchar Starosty Złotoryjskiego. Jerzy Kruk z KTC zajął odpowiednio trzecią i piątą lokatę.

"PLAŻÓWKA" NA BASENIE. Drugi turniej z cyklu Dodoni Grand Prix w siatkówce plażowej rozpocznie się w najbliższą sobotę o godz. 8 na basenie przy ul. Szczecińskiej w Kielcach. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerami telefonów 0 600 224 404 (Jadwiga Głowacka), 0 600 211 540 (Mariusz Skuta) lub 344 07 12 do piątku do godz. 15. Z uwagi na duże zainteresowanie zawodami organizatorzy, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, informują że ilość miejsc jest ograniczona.