Wyścigi samochodowe. Wywiał w czołówce

W weekend odbyła się kolejna eliminacja Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W Grand Prix Polski Tomasz Wywiał razy przyjeżdżał drugi

Zawody rozegrano w Miedzianej Górze koło Kielc. Wywiał na audi quattro ST dwa razy uległ ścigającemu się na bardzo szybkim saleenie Maciejowi Stańco. To nie była niespodzianka. Rywal na suchym torze był wyraźnie lepszy. W generalce po pięciu rundach z 352 punktami to Wywiał zajmuje pierwsze miejsce. Stańco jest drugi (314 pkt.), ale trzeba pamiętać, że nie brał udziału w zawodach w Załużu.

Wywiał w parze z Tadeuszem Myszkierem wystartował także w wyścigu długodystansowym. Niestety, tak jak przed dwoma tygodniami, nasi kierowcy przegrali z pechem. W ich aucie kilka razy dochodziło do awarii. Najpierw wystrzeliła opona i nawaliło zawieszenie. Później w audi trzeba było naprawiać wahacz, a przy trzecim zjeździe wymienić półoś. Od 60. okrążenia w ich samochodzie nie było trzeciego biegu. Dlatego czwartą lokatę, na której ukończyli wyścig, należy ocenić jako duży sukces.

Na dalszych miejscach uplasowali się pozostali częstochowianie. Ósma lokata w klasyfikacji generalnej przypadła parze: Mariusz Kulczyński i Łukasz Baron (Marszałek Racing Team) w vw polo 1.4, a dziesiąte miejsce zajęli: Zdzisław Brymora i Krzysztof Gosławski w alfa romeo 156, którzy do ostatniej chwili odbudowywali rozbite podczas trzeciej eliminacji auto. Na 13. pozycji wyścig ukończyli natomiast Krzysztof Kijas jr. z Marcinem Brymorą w hondzie civic. Wyścig wygrali Rafał Janus i Maciej Stańco w porsche 911.

W klasyfikacji generalnej po czterech rundach Wywiał z Myszkierem z 68 punktami są na siódmej pozycji. Stawce przewodzą Stańco z Janusem ze 154 punktami.

W WSMP klasie Narodowa 2000 na hondach civic startowali Krzysztof Kijas senior i Krzysztof Kijas junior. W gronie pięciu uczestników Kijas junior był czwarty, a Kijas senior piąty.