Sport.pl

SPORT W SKRÓCIE

NAJLEPSZA Z POLEK. Marta Szrajer (Amazonka Borków) uzyskała najlepszy wynik z pięcioosobowej reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy pony w konkurencjach jeździeckich. Dosiadająca Bena 64 zawodniczka z wynikiem 20 punktów karnych zajęła 47. miejsce w konkursie skoków. Zawody odbyły się w Jaszkowie pod Poznaniem.

MISTRZYNIE Z AKWEDUKTU. Maria Cześnik w rywalizacji seniorek i Maria Pytel wśród juniorek (obie Akwedukt MAC Edukacja Kielce) zdobyły w Lublinie złote medale mistrzostw Polski w aquatlonie. Wśród panów kielczanie zajmowali dwa razy czwarte miejsce - Dominik Szymanowski (młodzieżowcy) i Przemysław Szymanowski (juniorzy). Do pokonania było 600 metrów pływania i 3 km biegu.

POPULARNA PLAŻÓWKA. Aż 29 par wzięło udział w pierwszym turnieju eliminacyjnym Dodoni Grand Prix w siatkówce plażowej. W imprezie zorganizowanej przez MOSiR na basenie przy ul. Szczecińskiej triumfowała kielecka para Piotr Strzycki - Grzegorz Bujak, wyprzedzając duety Mitka - Zaręba z Pińczowa, Kiniorski - Nowaczek (Kielce) oraz Waśko - Rakoczy (Kraków/Opole). Najlepsze pary otrzymały nagrody od producenta napojów Dodoni. Kolejne turnieje eliminacyjne siatkarskiego Grand Prix odbędą się 14 (mężczyźni) i 22 (kobiety) oraz 28 sierpnia (finał cyklu). Zgłoszenia są przyjmowane pod numerami telefonów: 0600 224 404 (Jadwiga Głowacka) i 0600 211 540 (Mariusz Skuta).

SPARING AKS. Piłkarze beniaminka czwartej ligi AKS Busko zagrają we wtorek mecz kontrolny z Tempem w Pacanowie. Początek o godz. 17.30.

PLEBISCYT RADIA KIELCE. Izabela Niemiec, Stasiak KSZO Celsa Ostrowiec i mistrzostwa Kielc MTB to trzy wyróżnienia, jakie przyznaliśmy w cotygodniowym plebiscycie sportowym dziennikarzy Radia Kielce, "Gazety Wyborczej" i "Słowa Ludu". Łuczniczka Olimpii Suchedniów była najlepszą zawodniczką mistrzostw Polski w Złotoryi, natomiast piłkarze z Ostrowca po wysokiej wygranej nad beniaminkiem z Mławy zostali pierwszym liderem II ligi. Wznowione po przerwie mistrzostwa kolarzy górskich miały dobrą obsadę i zebrały wysokie oceny od wszystkich startujących.