Krystian Rogala odchodzi! Stefan Mleczko nowym prezesem Stowarzyszenia Ruch Chorzów

Stefan Mleczko został nowym prezesem Stowarzyszenia Ruch Chorzów. To koniec ery Krystiana Rogali, który kierował chorzowskim klubem ponad 10 lat!
W siedzibie Ruchu odbyło się wczoraj nadzwyczajne wyborcze zgromadzenie członków klubu - spotkanie było kontynuacją zebrania sprzed miesiąca, kiedy to do dymisji podali się prezes i członkowie zarządu.

Spotkanie rozpoczął odchodzący prezes. - Przyszedł czas pożegnania - oznajmił Rogala i przez kilka minut wymieniał ludzi, którzy przez 10 lat pomagali mu kierować chorzowskim klubem. - Wszystkim wam serdecznie dziękuję! - powiedział.

Wybór nowego prezesa nie był sprawą łatwą. Stefan Mleczko - jedyny chętny - zgodził się kandydować na pół godziny przed rozpoczęciem zebrania.

- Spoczywa na mnie duża odpowiedzialność, bo chociaż przed kilkoma dniami powołano sportową spółkę akcyjną Ruch, to stowarzyszenie odpowiada za przygotowanie zespołu do sezonu - tłumaczył.

Dziś Mleczko spotka się z Andrzejem Chrzanowskim, prezesem spółki, by ustalić zasady finansowania klubu. - Budżet będziemy budować wspólnie - mówi.

- Najważniejsze, co nas czeka, to podpisanie listu intencyjnego o współpracy ze spółką, szczególnie ustalenie zasad spłaty zadłużenia stowarzyszenia - dodaje.

Nowy prezes chce w przyszłości powiększy zarząd, liczy też na pomoc Krystiana Rogali.Stefan Mleczko

nowy prezes Stowarzyszenia Ruch ma 47 lat. Wcześniej pracował w zarządzie chorzowskiego klubu. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego - politolog. Były członek PZPR. Był posłem na Sejm w roku 1989. Obecnie zatrudniony w firmie Inter Carbo z Rudy Śląskiej.Nowy Ruch

Prezes: Stefan Mleczko

Członkowie zarządu:

Krzysztof Łasak

Jerzy Watoła

Adrian Nimpschtke

Jacek Blok

Zdzisław Szabat

Marek Nowak