Dwa z³ote medale dla ¶wiêtokrzyskiego na Olimpiadzie M³odzie¿y

Biegaczka Juventy Marbo Starachowice Ewa Gielec i ³uczniczka Olimpii Suchedniów Urszula Niemiec zdoby³y z³ote medale Ogólnopolskiej Olimpiady M³odzie¿y Lubuskie 2004

Ewa Gielec z Juventy Marbo Starachowice wywalczyła wczoraj złoty medal w biegu na 1500 m z przeszkodami podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zielonej Górze. Sprawiła sobie tym samym prezent na 16. urodziny, które obchodzi dziś. - Zwyciężyła charakterem - cieszył się jej trener Adam Dzik. Sukces jego podopiecznej to bardzo miła niespodzianka. Aż osiem rywalek miało bowiem lepsze od niej rekordy życiowe. W biegu po złoty medal Ewa poprawiła życiówkę o 17 sekund i z rezultatem 5.00,16 ustanowiła rekord okręgu juniorek młodszych. Zakwalifikowała się do reprezentacji Polski juniorek na czwórmecz z Hiszpanią, Rosj± i Niemcami 7 sierpnia w Bydgoszczy. W tym biegu dobrze wypadła też inna zawodniczka Juventy Marbo Weronika Dudzic, która była szósta z rekordem życiowym 5.10,10.

Medale Olimpii

Bardzo dobrze spisały się też łuczniczki Olimpii Suchedniów. Złoty medal po strzelaniu na odległościach długich (70 + 60 m) zdobyła Urszula Niemiec, a brązowy Karolina Fąfara. Na szóstym miejscu uplasowała się Justyna Mierzwa ze Stelli Kielce. Zawody w ramach OOM były jednocześnie mistrzostwami Polski juniorek, w których medale rozdawano za poszczególne odległości. Na dystansie 60 m złoty medal przypadł Urszuli Niemiec, a srebrny Fąfarze, natomiast w strzelaniu z 70 m Fąfara była druga, a Niemiec czwarta. Po pierwszym dniu zawodów drużynowo prowadzi Olimpia Suchedniów, a Stella jest 11. W rywalizacji chłopców najwyższe miejsce zajmują po pierwszym dniu zawodnicy Olimpii - Jakub Garbala (7.) i Hubert Gałczyński (9.).