Wyniki Wielkopolan w Olimpiadzie Młodzieży

Znakomicie spisał się Dawid Stefański z Grunwaldu Poznań w biegach na orientację. Wywalczył dwa brązowe medale: w biegu klasycznym i sprinterskim. W biegu krótkodystansowym był szósty, a w sztafecie z Tomaszem i Krzysztofem Wlazikami był czwarty. Sztafeta dziewcząt (Karolina Kołodziejska, Anna Stróżyk, Agnieszka Piotrowska) była trzecia. Te wyniki pozwoliły Grunwaldowi zająć piąte miejsce w klasyfikacji klubowej, a Wielkopolsce dały piątą lokatę w klasyfikacji województw.

Wielkopolska zdobyła dwa medale w jeździectwie. We Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego druga była Agata Szymoniak z Hubertusa Lusowo na Bonifacym, a brązowy krążek wywalczył Jan Kurek z Abakusa Kaczyna na koniu Mike 45.

Jedyny medal w rozgrywkach tenisistów ziemnych zdobyła mikstowa para AZS Poznań Sylwia Zagórska - Przemysław Wawrzyniak. W finale poznaniacy ulegli łódzkiej parze Magdalena Tokarczyk - Paweł Turzański. Bliscy zdobycia medalu byli gracze Warty Poznań Hubert Gąsiorek i Michał Koziarek w grze podwójnej. Dotarli oni wprawdzie do półfinału, ale ulegli w nim śląskiej dwójce Grzegorz Panfil - Błażej Koniusz.

Niewiele brakowało Grzegorzowi Tomczakowi z Techpaku Września do stanięcia na podium rywalizacji kolarzy górskich. Rowerzysta z Wrześni był czwarty.

Rozgrywki piłkarek nożnych trwają, ale już wiadomo, że zawodniczki Medyka Konin nie zdobędą złotych medali. Zajęły pierwsze miejsce w swojej grupie eliminacyjnej, ale przegrały w półfinale z Victorią Sianów 1:3. Zagrają o trzecie miejsce.

Słabo zaprezentowali się rugbiści Posnanii. W meczach grupowych przegrali z Budowlanymi Łódź 0:44, Skrą Warszawa 5:39 i wygrali z MKS Olsztyn 15:3. Zajęli trzecie miejsce w grupie bez szans na zdobycie medali.