Sport.pl

Włochy jak Polska?

Po remisie ze Szwecją Włosi obawiają się, że ich rywale Duńczycy i Szwedzi umówią się na remis 2:2, po którym z Euro 2004 odpadną właśnie reprezentanci Italii.
Według przepisów o kolejności w grupie przy równej liczbie punktów decydują bezpośrednie mecze. Włosi z Duńczykami i Szwedami zremisowali. Jeśli również remisowy wynik padnie w spotkaniu między skandynawskimi zespołami, a Włochy pokonają Bułgarię, decydować będzie większa liczba strzelonych bramek w meczach między czołowymi trzema zespołami. Wystarczy więc remis 2:2 w spotkaniu Dania - Szwecja, a reprezentacja Italii wracać będzie po I rundzie do domu.

Włosi obawiają się, czy rywale będą walczyć o zwycięstwo w ostatnim meczu grupy C.

- Zagraliśmy świetnie, ale cofnęliśmy się w końcówce zbyt głęboko. Straciliśmy głupią bramkę - powiedział Nesta o piątkowym meczu ze Szwecją. - Cały czas mamy nadzieję na awans. Musimy jednak wygrać ostatni mecz i mieć nadzieję, że drugi mecz w naszej grupie odbędzie się w sportowym duchu - dodał obrońca Milanu.

- My Włosi, cały czas jesteśmy pouczani o tym, co to znaczy fair play. Mam nadzieję, że teraz nasi rywale zademonstrują nam to, czym to jest - powiedział Gennaro Gattuso, który musi pauzować w meczu z Bułgarią z powodu żółtych kartek.

Włosi mogą czuć się szczególne rozczarowani. W meczu ze Szwecją byli lepsi, mieli więcej szans na zdobycie gola, a bramkę stracili niejako na własne życzenie, gdy postanowili bronić nikłego prowadzenia.

Obok Gattuso w ostatnim meczu Włochów w grupie C pauzować będą Fabio Cannavaro i Francesco Totti.

Szwedzi zapewniają, że nie będą grać na remis z Danią. - Zapewniam Włochów, że my zawsze staramy się zaprezentować wszystkie nasze najlepsze strony i wychodzimy na boisko, aby wygrać mecz. Jeśli grasz na remis, wszystko może się zdarzyć. Dlatego gramy o zwycięstwo.

Również Zlatan Ibrahimovic, strzelec bramki dla Szwecji, zapowiadał po piątkowym meczu, że Szwedzi będą grać z Danią o zwycięstwo.

Prezydent włoskiej federacji piłkarskiej Franco Carraro pociesza się: - Szwecja i Dania to dwie poważne drużyny.

Warto jednak przypomnieć, że w podobnej sytuacji jak Włosi była w eliminacjach reprezentacja Polski. Nasza drużyna mogła awansować do baraży po pokonaniu Węgrów. W tym samym jednak czasie Szwedzi, którzy awans mieli już zapewniony, sensacyjnie przegrali na własnym boisku z Łotwą. I to właśnie Łotysze zagrali w barażach. Czyżby więc lęki Włochów nie były bezpodstawne?

Jak sądzisz, czy Dania i Szwecja zagrają na remis 2:2?