Sport w skrócie

KOSZYKÓWKA

UKS Trójka Kosz Szczecin wygrał zorganizowany przez siebie turniej juniorów. Szczecinianie pokonali kolejno: Spójnię Stargard 70:63, Pyrę Poznań 89:66 i Zastal Zielona Góra 80:66. Najlepszy gracz turnieju to Tomasz Balcerek z Kusego. W składzie zespołu prowadzonego przez Zbigniewa Majcherka grali: Jakub Grażawski, Mateusz Marucha, Michał Krawczyk, Konrad Mądry, Adrian Krauze, Jakub Michalski, Przemysław Kapłun, Andrzej Sakowicz, Paweł Szlingiert, Tomasz Zaborniak i Tomasz Balcerek.

GIMNASTYKA

Po 31 latach przerwy szczecińscy gimnastycy sportowi z Kusego Szczecin znów wzięli udział w zawodach międzywojewódzkich. Start w Gdańsku był udany: w punktacji wielobojowej Bartosz Adamczyk zajął siódme miejsce, ósme Aleksander Monczka (drugi na ćwiczeniach wolnych, trzeci w skoku), dziewiąte Roman Hałaburda, dziesiąte Jakub Banucha (trzeci na "grzybku"). W klasyfikacji zespołowej Kusy zajął trzecią lokatę.

PIŁKA NOŻNA

Adrian Napierała, defensywny pomocnik Pogoni Szczecin, został wypożyczony na rok do drugoligowej Jagiellonii Białystok. Zawodnik w rundzie wiosennej sporadycznie pojawiał się na boisku i Pogoń dała mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu.

TENIS

Szczecinianin Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg (PZT Prokom Team) odpadli w ćwierćfinale turnieju na trawiastych kortach w holenderskim s'Hertogenbosch (z pulą nagród 375 750 euro). Polski debel przegrał w środę walkę o półfinał z najwyżej rozstawioną parą turnieju Czechami Martinem Dammem i Cyrilem Sukiem 4:6, 4:6.

KOSZYKÓWKA

Kolejny sukces odniósł zespół kadetów z Kusego Szczecin. Po zdobyciu w maju brązowego medalu mistrzostw Polski tym razem wygrali silnie obsadzony Międzynarodowy Turniej Koszykówki w Wejherowie. W drodze do finału podopieczni Tomasza Cichockiego i Maksymiliana Dunsta pokonali drużyny z Tallina, Słupska, Kijowa oraz tegorocznego mistrza Polski kadetów Śląsk Wrocław. W półfinale Kusy jeszcze raz pokonał Ukraińców, a w finale Stal Ostrów. Za najlepszego zawodnika turnieju uznano Macieja Kwietniewskiego, do pierwszej piątki trafił Igor Trela oraz Wojciech Żurawik. Skład Kusego: Wojciech Żurawik (kapitan), Igor Trela, Maciej Kwietniewski, Jarosław Wojnicz, Przemysław Cebrat, Krzysztof Wojtowicz, Michał Opoń, Adrian Kuklinowski, Tomasz Glinkowski, Michał Odrzywolski i Krzysztof Andrzejczak.

Wielki finał XX edycji Szczecińskiej Ligi Amatorskiej Koszykówki zostanie rozegrany już w najbliższą sobotę w hali SDS-u przy ul. Wąskiej. Program imprezy: godz. 13 - finał II ligi; godz. 14.15 - finał I ligi; godz. 15.30 - konkurs rzutów za trzy punkty; godz. 16 finał Super SLAK-u (w przerwie meczu konkurs wsadów). O godz. 20 w Schodach Jazz Café (al. Wojska Polskiego 67) odbędzie się uroczyste zakończenie jubileuszowej edycji z pokazem relacji telewizyjnych poprzednich finałów i innymi niespodziankami. Zabawa ma potrwać do białego rana. Karta wstępu kosztuje 7 zł (w tym piwo). Rezerwacja miejsc w trakcie rozgrywek SLAK-u lub telefonicznie pod nr. 0 602 664 855. Organizatorzy zapraszają na trybuny wszystkich slakowiczów, obecnych i byłych.