Adrian Napierała w Jagiellonii

Adrian Napierała z Pogoni Szczecin to drugi zawodnik po Jacku Markiewiczu, który na pewno wzmocni Jagiellonię. Wczoraj podpisał umowę
22-letni obrońca przez rok ma występować w Jagiellonii na zasadzie wypożyczenia (jego kart± zawodnicz± dysponuje Antoni Ptak). W umowie znalazł się jednak zapis, że po rundzie jesiennej białostocki klub zdecyduje się, czy chce zwi±zać się z Napierał± na dłużej (na trzy kolejne lata). Rosły - 187 cm - obrońca to wicemistrz Europy do lat 16 i mistrz Europy do lat 18.

- W reprezentacjach juniorskich grałem w wieku od 15 do 19 lat - wyja¶niał wczoraj Napierała. - Między mistrzostwami Europy wyst±pili¶my jeszcze na mistrzostwach ¶wiata w Nowej Zelandii, ale nie wyszło nam tam za dobrze.

Już w grudniu trener Jagiellonii w prywatnym rankingu drugoligowych piłkarzy na pozycji ¶rodkowego obrońcy wyróżnił m.in. Napierałę. Ten jednak nawet w rundzie jesiennej w podstawowym składzie Pogoni zagrał tylko w o¶miu spotkaniach. Wiosn± było jeszcze gorzej, bowiem zaliczył epizody jedynie w dwóch meczach zespołu Bogusława Baniaka.

- Mam nadzieję, że w Jagiellonii otrzymam szansę gry, że nie będzie tak, jak w Pogoni - powiedział piłkarz. - Czemu nie grałem? To pytanie do Baniaka. Chciałem zostać w Pogoni, ale trener i prezes nie chcieli.

Napierała najlepiej czuje się na ¶rodku bloku defensywnego, ale może zagrać także na pozycji kryj±cego oraz jako defensywny pomocnik. Być może, je¶li Jurkowski zdecyduje się na Jagiellonię, to Napierała zajmie miejsce z lewej strony obrony.

- Tym większa jest korzy¶ć z Adriana, bo to zawodnik uniwersalny - przekonuje trener Witold Mroziewski. - Przede wszystkim planuję go jednak do gry na ¶rodku obrony. Jego główne walory to walka w powietrzu, gdzie prezentuje nie tylko wzrost, ale i umiejętno¶ć gry głow±. Wykorzystamy to przy stałych fragmentach.