Sport w skrócie

PRZEGRALI Z CZECHAMI. Piłkarska reprezentacja Polski do lat 16 - w składzie z Piotrem Chorabem z MKS KSZO Junior Ostrowiec - rozpoczęła w Kijowie udział w międzynarodowym turnieju piłkarskim im. Bannikowa od porażki z Czechami 1:2. Honorową bramkę dla biało-czerwonych zdobył w 44. minucie z rzutu karnego Tomasz Cywka z Gwarka Zabrze. Kolejnymi rywalami drużyny Andrzeja Zamilskiego będą gospodarze imprezy, Ukraińcy oraz Mołdawia.

PRZEPIÓRA WYGRAŁ W WARSZAWIE. Tomasz Przepióra ze Stelli Kielce wygrał rywalizację juniorów na zakończonym w Warszawie memoriale Ireny Szydłowskiej. Czwarty był Wojciech Zawiasa (również Stella), a siódmy Jacek Gałczyński (Olimpia Suchedniów). Wśród dziewcząt trzecie miejsce zajęła Izabela Rzepecka ze Stelli. W grupie juniorów młodszych lepiej radzili sobie łucznicy Olimpii - trzeci był Hubert Gałczyński, czwarty Jacek Garbala, a rywalizację dziewcząt na ósmej pozycji skończyła Aleksandra Młynarczyk. Startowało 70 zawodników.

OSTROWIEC I POŁANIEC. Para Dominika Smykiel - Ewelina Świerszcz wywalczyły na boisku Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach mistrzostwo województwa juniorek w siatkówce plażowej. W finale duet WSBiP Ostrowiec pokonał parę Kamila Wyrzykowska - Katarzyna Żalińska (Piątka Sandomierz). Na trzecim miejscu uplasowały się Sylwia Fert i Paulina Bielecka z UKS Volley Kielce. Chłopcy o mistrzostwo rywalizowali w Połańcu. Najlepsi byli gospodarze Grzegorz Stawecki i Łukasz Obierak (Czarni), którzy wyprzedzili Michała i Karola Leksów (Stakolo Staszów) oraz Łukasza Ścisłowicza i Pawła Konkola (STS Skarżysko). Wszystkie sześć par reprezentować będzie Świętokrzyskie na półfinałach mistrzostw Polski 26 czerwca w Łodzi.

FART MISTRZEM. Pierwszy zespół Farta Kielce z dorobkiem 23,5 pkt został drużynowym mistrzem okręgu w szachach. W ostatnim pojedynku pokonał Hetmana Ostrowiec 3,5:2,5. Dla kielczan to trzeci z rzędu tytuł mistrza. Zespół z Ostrowca zajął drugie miejsce (17,5 pkt), a na najniższym stopniu podium uplasował się Flik Sandomierz (16,5 pkt).

SKRZATY W SP 15. Już po raz piąty w sali Szkoły Podstawowej nr 15 przy ul. Leszczyńskiej w Kielcach odbędzie się świętokrzyskie turniej tenisa stołowego "Skrzaty". Zawody dla dzieci urodzonych w 1994 roku i młodszych zaplanowano na sobotę 19 czerwca od godz. 9. Informacje o turnieju pod telefonem 368 06 16.

SUKCESY GEMIKA. Miejsca w czołówce zajmowali młodzi zawodnicy MUKS Gemik Kielce na rozegranych w Częstochowie II ogólnopolskich eliminacjach do Europejskiego Turnieju Tenisowego Kids Cup. W kategorii do 11 lat zwyciężył Michał Zarzycki pokonując w finale Piotra Germana, a trzeci był kolejny kielczanin Mikołaj Stasiński. Drugie miejsca zajęli Maciej Bielecki (do 10 lat) i Karolina Cedro (do 11 lat), a w tej ostatniej kategorii trzecia była Dominika Dąbrowska. Michał Zarzycki za dwa tygodnie wystartuje w finale polskiej edycji Kids Cup, którego zwycięzca wyjedzie na finał europejski do Le Cap d'Agde we Francji.

CK KIELCE NA SIÓDMYM. Jacht CK Kielce ze sternikiem Tomaszem Krawczykiem zajął siódme miejsce na odbywających się na jeziorze Włocławskim długodystansowych mistrzostwach Polski jachtów kabinowych w klasie T2. Przed rokiem kielczanie zajęli w tych zawodach czwarte miejsce. Mistrzem Polski został Wiesław Świtosławski na jachcie Dorola.