Sport w skrócie

PIŁKA NOŻNA

Bogusław Baniak, szkoleniowiec Pogoni Szczecin, został ukarany przez wydział dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej grzywną w wysokości tysiąca złotych za złe zachowanie pod koniec meczu ligowego z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Baniak tak bardzo cieszył się z bramki Tomasza Parzego, że wbiegł na boisko, skąd usunął go arbiter.

III liga: Unia Tczew - Kotwica Kołobrzeg 3:1, Flota Świnoujście - Kaszubia Kościerzyna 1:4, Unia Janikowo - Gwardia Koszalin 3:1, Tur Turek - Kujawiak Włocławek 2:2, Amica II Wronki - Mieszko Gniezno 3:1, Warta Poznań - Chemik Bydgoszcz 1:2. Pauzowały: Gryf Wejherowo, Obra Kościan.

LEKKA ATLETYKA

Monika Pyrek (MKL Szczecin) zajęła trzecie miejsce w konkursie skoku o tyczce podczas mityngu w Ostrawie. Pyrek zaliczyła wysokość 4,40 m. Konkurs wygrała Stacy Dragila (USA) z nowym rekordem świata na otwartym stadionie - 4,83 m.

SZTUKI WALKI

Piotr Bagiński (waga do 85 kg) i Robert Siedziako (do 95 kg) wygrali zawody dżiu-dżitsu oraz sabmission wrestlingi w Gdyni. Piotr Poncyljusz (97 kg) wygrał tylko w dżiu-dżitsu. Wszyscy reprezentują Berserkers Team Szczecin.

Artur Cholewa (Alkon Szczecin) zdobył dwa złote medale w mistrzostwach Polski w taekwondo w wersji semi- i full-contact. Zawody odbyły się w Oleśnicy.

SPORTY MOTOROWODNE

Łukasz Ciołek (Szczeciński Klub Motorowodny) zdobył brązowy medal mistrzostw Europy w klasie S-550 podczas zawodów w Riesie (Niemcy).

KOLARSTWO

Zawody Family Cup dla amatorów w kolarstwie górskim, będące jednocześnie mistrzostwami woj. zachodniopomorskiego, odbędą się 12 czerwca o godz. 11 na szczecińskiej Gubałówce (Osów, ul. Miodowa - Lisia Góra). Zapisy do 11 czerwca: telefonicznie lub osobiście w salonie rowerowym Wheeler przy ul. Piotra Skargi, tel. 421 34 21, sklep A.M. Turowscy przy ul. Wierzyńskiego, tel. 464 20 94 lub u pana Karola Radzimskiego, tel. 0505 088 941. Wpisowe (20 zł) trzeba wpłacić przy odbiorze numerów startowych w dniu zawodów od godz. 10.30. Kto nie może zapisać się dziś, może to zrobić 12 czerwca w biurze zawodów.