Ostrowiec: pierwszy dzień mistrzostw Polski w pływaniu

Łukasz Boral z Delfina Połaniec zajął siódme miejsce w finale wyścigu na 50 m stylem klasycznym podczas pierwszego dnia rozgrywanych na ostrowieckiej Rawszczyźnie mistrzostw Polski w pływaniu.

W eliminacjach pływak Delfina spisał się bardzo dobrze, bo do finału awansował z drugim czasem (30,17 sek.). Liczono więc, że powtórzy wynik sprzed roku, kiedy na dystansach 100 i 200 m tym samym stylem zdobywał złote medale. Popłynął jednak słabiej niż w eliminacjach i czas 30,25 dał mu siódme miejsce. Zwyciężył Sławomir Kuczko ze Znicza Koszalin (29,69).

Inny zawodnik Delfina Kajetan Załuski z 11. czasem eliminacji awansował do finału B na 50 stylem dowolnym, w którym był 14. (24,72). Zakwalifikował się też do finału B na 200 m tym samym stylem.

Trzeciemu zawodnikowi z Połańca Adrianowi Styrzyńskiemu zabrakło 12 setnych sekundy do finału B na 100 m stylem motylkowym i zajął 18. miejsce.

Z młodych kieleckich pływaków najlepiej spisali się Ewelina Górecka i Włodzimierz Gonczar (oboje Arka Kielce), którzy zajęli 20. miejsca odpowiednio na 50 klasycznym i 100 motylkowym.

Pierwszego dnia mistrzostw kwalifikację olimpijską uzyskała rekordzistka świata Otylia Jędrzejczak, która zdobyła złoto na 100 m stylem motylkowym z czasem 58,63.

Dziś i jutro od godz. 9 na Rawszczyźnie trwać będą eliminacje, a po godz. 17 odbędą się finały w 12 kolejnych konkurencjach.