Półfinałowe mecze Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej

KOSZARAWA I RAKÓW W FINALE. Wczoraj odbyły się półfinałowe mecze Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. W dzielnicy Tychów, Cielmicach, V-ligowy Ogrodnik przegrał 1:2 z występującą klasę wyżej Koszarawą Żywiec. Goście prowadzili dwoma bramkami po celnych uderzeniach Marcina Gadomskiego (głową po wrzutce Grzegorz Kolisza) i Bartłomieja Sochy (dobitka po strzale Sebastiana Piechoty). 33-letni były piłkarz Górnika Zabrze, Remigiusz Golda, strzelił kontaktowego gola dla gospodarzy, którzy w końcówce mogli wyrównać, ale Damian Białas nie potrafił pokonać w sytuacji sam na sam 40-letniego Edwarda Ambrosiewicza. W Halembie w spotkaniu IV-ligowców Grunwald przegrał po dogrywce z Rakowem. Już w 15. sekundzie częstochowianie po składnej akcji objęli prowadzenie. Wyrównująca bramka padła zresztą niedługo potem (Sebastian Gielza celnie strzelił głową po dośrodkowaniu Damiana Krajanowskiego). Niedługo przed upływem 90 minut piłka trafiła w słupek bramki Rakowa po strzale Tomasza Kasprzyka. W 99. minucie efektownym wolejem popisał się Miłosz Bielecki, który - jak się później okazało - zdobył "srebrnego gola", bo - mimo starań gospodarzy (m.in. w 105. minucie w poprzeczkę trafił Adam Duda) - II części dogrywki już nie rozegrano. Finał odbędzie się 16 czerwca, gospodarza tego meczu wyłoni losowanie.