PIŁKA NOŻNA - III liga

Carbo Gliwice - Miedź Legnica 0:2 (0:0)

Carbo już dawno pogodziło się ze spadkiem do czwartej ligi. Miedź natomiast nie jest już zagrożona degradacją i może zacząć myśleć o wakacjach. I tak było chyba w pierwszej połowie. Miedź grała wolno, schematycznie i bez pomysłu. To Carbo mogło prowadzić do przerwy, ale piłka trafiła tylko w poprzeczkę bramki legniczan. Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie. Miedź grała już znacznie lepiej, ale brakowało skuteczności. Legniczanie gola zdobyli dopiero po stałym fragmencie gry. Fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Albert Połubiński i bramkarz Carbo był bez szans. Kilka minut później było już 2:0, a do siatki tym razem trafił Tomasz Szewczuk. Gospodarze pierwszy celny strzał w drugiej połowie oddali dopiero w 86. minucie.

Bramki: 0:1 - Połubiński (77), 0:2 - Szewczuk (81)

Carbo: Lempa (46. Dyjas) - Wiewióra Ż, Staniek, Garbowski, Mirga - Kołodziej, Filipowicz, Chojnowski (65. Morawski), Marzec (55. Czaja) - Adamczyk Ż (50. Wolański), Międzik Ż. Miedź: Szymański - Kłak, Kotlarski, Dymkowski, Murat - Połubiński, Majka, Puchalski Ż (75. Pasiut, 82. Mójta) - Strożek (55. Łysak), Wawreńczuk (60. Sawiński), Szewczuk.

Ruch Radzionków - Chrobry Głogów 2:1 (1:0)

Piłkarze Chrobrego w dalszym ciągu nie mogą być pewni utrzymania w lidze. Faworytem sobotniego meczu byli gospodarze, którzy przed pojedynkiem z Chrobrym odnieśli trzy zwycięstwa pod rząd. W tym czasie natomiast głogowianie zdobyli zaledwie trzy punkty i zbliżyli się do strefy zagrożonej spadkiem. Gospodarze uzyskali przewagę od początku spotkania. Byli częściej przy piłce i częściej gościli na polu karnym rywali. Chrobry koncentrował się na obronie i próbował kontratakować. Taka taktyka była skuteczna do 40. min, kiedy Kałwak zdobył pierwszego gola. Po przerwie goście, nie mając już nic do stracenia, zaczęli grać odważniej. Szybko przyniosło to efekt. Już osiem minut po przerwie do siatki trafił Pojnar. Mecz stał się znacznie ciekawszy niż w pierwszej połowie. Lepiej jednak piłkarsko prezentowali się gospodarze i uwieńczyli to drugim golem. W końcówce spotkania Chrobry próbował jeszcze doprowadzić do remisu, ale dobrze zorganizowana obrona Ruchu nie pozwoliła się już zaskoczyć.

Bramki: 1:0 - Kałwak (40), 1:1 - Pojnar (53), 2:1 - Bonk (73)

Ruch: Urbańczyk - Banaś, Nocoń, Wrześniewski - Opeldus (84. Mitura), T. Krzęciesa, Bonk, Galeja, Kałwak - Tokarz (88. Rudyk), Żaba.

Chrobry: Cuper - Gałązkiewicz Ż (67. Opałacz), Piróg Ż, Buczek - Pojnar Ż, Smolin (75. Goliasz), Groffik 5 (75. Bukraba), Trznadel, Winniczuk (53. Węglarz) - Helwig, Tomasiak.

W pozostałych meczach: Walka Zabrze - Polonia Słubice 2:0 (1:0). Bramki: Gałecki (41), Domagała (90); Swornica Czarnowąsy - Promień Żary 1:1 (0:0). Bramki: Maciuszek (90) - Dudek (50); Zagłębie Sosnowiec - Włókniarz Kietrz 4:1 (1:1). Bramki: Lachowski (16, 50), Skrzypek (53), Ujek (62) - R. Kowalczyk (28); Rozwój Katowice - MK Górnik Katowice 3:2 (0:1). Bramki: Rajman (63), A. Bosowski (76), T. Wróbel (78) - Maroszek (28), Folga (57); Polonia Bytom - Odra Opole 1:0 (1:0). Bramka: Wolny (11).

Przypomnijmy, że już w piątek Śląsk Wrocław pokonał Lecha Zielona Góra 5:1.