Puchar Polski na szczeblu okręgu dla kielczan: Kolporter Korona - Pogoń Staszów 4:1

Kolporter Korona zdobył drugi raz z rzędu Puchar Polski na szczeblu okręgu. W finałowym meczu w Nowinach kielczanie pokonali w środę Pogoń Staszów 4:1
Mecz zakończył się takim samym wynikiem, jak finałowy pucharowy pojedynek kielczan sprzed roku z Wierną Małogoszcz. Lider trzeciej ligi dominował od początku, ale pierwszego gola zdobył przypadkowo. Wybijana sprzed linii bramkowej piłka trafiła w Wojciecha Małochę i wpadła do siatki. Kilkadziesiąt sekund później było już 2:0 po pięknym strzale Rafała Wójcika sprzed pola karnego. Przed przerwą ponad 700-osobowa grupa kibiców obejrzała jeszcze jedną bramkę. Za faul Małochy na Mariuszu Mężyku sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Jacek Matyja.

Na początku drugiej połowy lekką przewagę uzyskała Pogoń, ale m.in. Piotr Błauciak nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Przemysławem Mierzwą. Trzecią bramkę kielczanie zdobyli po pięknym uderzeniu głową Piotra Bajery, który wyprzedził obrońcę po podaniu Marcina Kaźmierczaka. Wynik ustalił z bliska zamykający akcję Piotr Kajda.

Obie drużyny grały na pół gwizdka, oszczędzając siły na czekające ich w weekend ważne mecze ligowe. Kolporter Korona w Krakowie zagra z Hutnikiem, a Pogoń również na wyjeździe z Proszowianką.

- Życzę wam takich sukcesów, jakie odnosiliście w poprzedniej edycji pucharu na szczeblu centralnym - powiedział Mirosław Malinowski, prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, wręczając kapitanowi Kolportera Korona Arkadiuszowi Bilskiemu trofeum za rozgrywki pucharowe.

KOLPORTER KORONA KIELCE - POGOŃ STASZÓW 4:1 (2:1)