Puchar Polski na szczeblu okręgu dla kielczan: Kolporter Korona - Pogoń Staszów 4:1

Kolporter Korona zdobył drugi raz z rzędu Puchar Polski na szczeblu okręgu. W finałowym meczu w Nowinach kielczanie pokonali w ¶rodę Pogoń Staszów 4:1
Mecz zakończył się takim samym wynikiem, jak finałowy pucharowy pojedynek kielczan sprzed roku z Wiern± Małogoszcz. Lider trzeciej ligi dominował od pocz±tku, ale pierwszego gola zdobył przypadkowo. Wybijana sprzed linii bramkowej piłka trafiła w Wojciecha Małochę i wpadła do siatki. Kilkadziesi±t sekund póĽniej było już 2:0 po pięknym strzale Rafała Wójcika sprzed pola karnego. Przed przerw± ponad 700-osobowa grupa kibiców obejrzała jeszcze jedn± bramkę. Za faul Małochy na Mariuszu Mężyku sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Jacek Matyja.

Na pocz±tku drugiej połowy lekk± przewagę uzyskała Pogoń, ale m.in. Piotr Błauciak nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Przemysławem Mierzw±. Trzeci± bramkę kielczanie zdobyli po pięknym uderzeniu głow± Piotra Bajery, który wyprzedził obrońcę po podaniu Marcina KaĽmierczaka. Wynik ustalił z bliska zamykaj±cy akcję Piotr Kajda.

Obie drużyny grały na pół gwizdka, oszczędzaj±c siły na czekaj±ce ich w weekend ważne mecze ligowe. Kolporter Korona w Krakowie zagra z Hutnikiem, a Pogoń również na wyjeĽdzie z Proszowiank±.

- Życzę wam takich sukcesów, jakie odnosili¶cie w poprzedniej edycji pucharu na szczeblu centralnym - powiedział Mirosław Malinowski, prezes ¦więtokrzyskiego Zwi±zku Piłki Nożnej, wręczaj±c kapitanowi Kolportera Korona Arkadiuszowi Bilskiemu trofeum za rozgrywki pucharowe.

KOLPORTER KORONA KIELCE - POGOŃ STASZÓW 4:1 (2:1)