Sport.pl

Mistrzostwa Polski gimnastyczek

Dyrektorka Alicja Rutecka ma grypę, trenerka Małgorzata Plichta bolący od tygodnia żołądek, zaś zawodniczki ogromne apetyty na medale
Indywidualne Mistrzostwa Polski w Gimnastyce Sportowej i Artystycznej zaczęły się wczoraj w olsztyńskiej hali Urania od grypy Alicji Ruteckiej. Dyrektorka Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie biegając przy organizowaniu zawodów, zwyczajnie zapomniała o swoim zdrowiu. Wciąż więc musiała zapewniać, że czuje się lepiej. Niewiele też dobrego o swoim samopoczuciu mogła powiedzieć i Małgorzata Plichta, trenerka olsztyńskich gimnastyczek, które już piątek przystąpią do walki o medale w klasie pierwszej i mistrzowskiej.

- Od tygodnia nie bardzo mogę cokolwiek przełknąć, bo wciąż boli mnie żołądek - wyznała nieoficjalnie "Gazecie" Małgorzata Plichta. - Nawet jak byłam zawodniczką, to tak się nie przejmowałam startem, tak jak teraz kiedy jestem trenerką. Nie chce więc nawet mówić czego spodziewam się po występie dziewcząt w klasie pierwszej, bo nie chce zapeszyć. Zresztą nigdy nie snuje przypuszczeń jak będzie. Martwię się natomiast o Joannę Skibko, która ma kontuzję i podobnie jak my wszyscy bardzo chce wystąpić w mistrzostwach. Raz, że broni wicemistrzostwa Polski, a dwa zależy jej na zaprezentowaniu się przed miejscową publicznością. Mamy nadzieję, ze Joasi uda się jednak wystąpić.

W czwartek w Uranii odbył się turniej w klasie mistrzowskiej w gimnastyce artystycznej. Długonogie i pełne gracji zawodniczki, rywalizowały w wieloboju z trzema przyborami. Uwagę zwracały występy Magdaleny Markowskiej z Legii Warszawa oraz Joanny Mitrosz z Jantaru Gdynia. Zawodniczka stołeczna licząca sobie 18 lat jest aktualną mistrzynią Polski, zaś młodsza od dwa lata gdynianka triumfatorką zawodów Pucharu Polski. Po zaprezentowaniu programów z trzema przyborami na razie prowadzi Magda Markowska przed Joanną Matrosz. Trzecia jest Klaudia Rynkowska z Energetyka Poznań.

W piątek w Uranii rywalizacja gimnastyczek artystycznych z czwartym przyborem i roztrzygnięcia w wieloboju, a także początek innych konkurencji.

PROGRAM MISTRZOSTW

Piątek

10.00 - Puchar Polski juniorek w gimnastyce artystycznej i wielobój mężczyzn w gimnastyce sportowej (klasa mistrzowska i pierwsza)

13.30 - wielobój w gimnastyce sportowej kobiet (klasa I)

16.00 - uroczystość otwarcia

16.30 - wielobój w gimnastyce sportowej kobiet i artystycznej (klasa mistrzowska)

16.45 - pokazy sportowo- artystyczne;

Sobota

10.00 - finały gimnastyki sportowej kobiet i mężczyzn (klasa mistrzowska i pierwsza) na przyrządach oraz gimnastyki artystycznej z przyborami

13.30 - pokazy sportowo- artystyczne

14.00 - dekoracje finalistów i uroczystość zakończenia