Siarka Tarnobrzeg - Kolporter Korona Kielce

PIŁKA NOŻNA. III LIGA. Sensacja w Tarnobrzegu! W zaległym meczu 24. kolejki lider tabeli, Kolporter Korona Kielce przegrał z broniącą się przed spadkiem Siarką 0:2.

Przypomnijmy, że tarnobrzeżanie w tej rundzie pokonali już w meczach wyjazdowych dwie czołowe drużyny III ligi: Heko Czermno i Stal Rzeszów. Tym razem odprawili "z kwitkiem" głównego kandydata do awansu, Kolportera Koronę Kielce.

Siarkowcy mogli prowadzić już do przerwy, ale w 41. minucie doskonałej okazji nie wykorzystał Wojciech Pszeniczny. Zaczęło się od rajdu prawą stroną Jarosława Piątkowskiego, który dograł piłkę na piąty metr do Pszenicznego. Ten, niestety, przy oddawaniu strzału poślizgnął się i piłka przeszła obok słupka bramki bronionej przez Przemysława Mierzwę.

Trzy minuty po przerwie Pszeniczny był już skuteczniejszy. Tym razem z lewej strony przedarł się Łukasz Paulewicz, który zagrał w pole karne do napastnika gospodarzy. Ten strzałem z pięciu metrów w krótki róg pokonał bramkarza gości.

Kwadrans później było już 2:0, gdy wrzutkę z prawej strony Piątkowskiego na bramkę, strzałem z najbliższej odległości zamienił Marek Antkiewicz.

W 74. minucie Pszeniczny po raz kolejny umieścił piłkę w bramce Mierzwy, ale tym razem sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

Kielczanie najlepsze okazje do zdobycia bramki mieli w 69. minucie, gdy dwukotnie, po strzałach głową Marka Gołąbka, piłka trafiała w słupek bramki bronionej przez Andrzeja Tomczyka.