Sport.pl

Przed meczem Tłoki Gorzyce - Ruch Chorzów

PIŁKA NOŻNA. II LIGA. - Ruch to historia polskiej piłki nożnej, ale naszym celem jest zdobycie co najmniej jednego punktu - mówi przed pojedynkiem z chorzowskim zespołem trener Tłoków Marek Motyka.
Gorzyczanie w dotychczasowych meczach rundy wiosennej zdobyli zaledwie dwa oczka. Ostatnie trzy mecze podopiecznych trenera Marka Motyki (w Jaworznie, u siebie z Polarem i w Ostrowcu Świętokrzyskim ) kończyły się ich porażkami. W tabeli II ligi Tłoki są na 14. miejscu mając jedynie oczko więcej niż zagrożony spadkiem Polar Wrocław, a już w najbliższą sobotę do Gorzyc przyjedzie chorzowski Ruch. - Do tego pojedynku przygotowujemy się normalnie. W ostatnim meczu ze Stasiakiem/KSZO były objawy dobrej gry i wydaje się, że idziemy w dobrym kierunku. Mam nadzieję, że to zostanie podtrzymane w pojedynku z chorzowianami. Tylko tym razem już ze skutkiem punktowym - mówi trener Tłoków Marek Motyka.

W meczu z Ruchem szkoleniowiec Tłoków nie będzie mógł skorzystać z usług sześciu zawodników. - Nie zagrają kontuzjowani Tomasz Tułacz, Wiktor Gajda, Paweł Szafran i Marcin Dziewulski, pauzujący za kartki Krystian Lebioda oraz zawieszony Tadeusz Krawiec. Wraca do zespołu Tomasz Szmuc, a poza tym coraz lepiej radzą sobie wprowadzani do pierwszej drużyny wychowankowie Łukasz Piasecki i Tomasz Głuch. Nieźle w Ostrowcu zagrali także Krzysztof Petrykowski i Piotr Bański. Zdajemy sobie sprawę, że łatwo nie będzie, a Ruch to historia polskiej piłki nożnej, ale naszym celem jest wywalczenie co najmniej jednego punktu - zapowiada Motyka.

Chorzowianie w dotychczasowych meczach rundy wiosennej zdobyli 11 oczek i po prozegraniu 26. kolejek są na ósmym miejscu z dorobkiem 26 punktów. W ostatniej serii spotkań Ruch prowadził do przerwy 2:0 z ŁKS Łódź, jednak mecz został przerwany z powodu burd kibiców. Decyzję w tej sprawie ewentualnej weryfikacji wyniku tego spotkania Wydział Gier i Dyscypliny podejmie we wtorek, 11 maja.

Natomiast w czwartek Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN uchyliła decyzję Wydziału Gier PZPN z 29 marca 2004 roku dotyczącą weryfikacji wyniku meczu II ligi Piast Gliwice - Ruch Chorzów jako walkower 0:3 na niekorzyść gliwickiego klubu.

Członkowie NKO postanowili zmienić to orzeczenie, nakazując powtórzenie meczu bez udziału publiczności.

Przypomnijmy, że mecz Piasta z Ruchem został przerwany 20 marca przy stanie 0:0 w 55. minucie z powodu ekscesów pseudokibiców.

Pary 27. kolejki II ligi: Aluminium Konin - Arka Gdynia, Tłoki Gorzyce - Ruch Chorzów, Podbeskidzie Bielsko-Biała - Piast Gliwice, Szczakowianka Jaworzno - Stasiak/KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (mecze w sobotę o godz. 17), Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok (mecz w sobotę o godz. 19.30). Pauzują: Cracovia Kraków i GKS Bełchatów. Piątkowe mecze: Polar Wrocław - Zagłębie Lubin i ŁKS Łódź - RKS Radomsko zakończyły się po zamknięciu tego wydania "Gazety".

Aktualna tabela

1. Pogoń Szczecin245045-1510-2-034-85-3-411-7
2. GKS Bełchatów244739-209-2-126-105-3-413-10
3. Zagłębie Lubin234228-249-2-117-83-4-411-16
4. Cracovia Kraków234133-179-2-023-43-3-610-13
5. RKS Radomsko223929-188-2-118-53-4-411-13
6. Szczakowianka Jaworzno233845-248-2-125-107-1-420-14
7. Podbeskidzie B.-Biała233431-327-3-220-133-1-711-19
8. Jagiellonia Białystok212525-317-1-320-150-3-75-16
9. Arka Gdynia232521-304-5-29-31-5-612-27
10.Stasiak/KSZO222525-286-1-417-111-3-78-17
11.ŁKS Łódź222520-274-5-210-72-2-710-20
12.Ruch Chorzów202323-243-7-014-91-4-59-15
13.Piast Gliwice212320-304-2-414-123-0-86-18
14.Tłoki Gorzyce242024-344-4-415-120-4-89-22
15.Polar Wrocław241921-483-2-811-212-2-710-27
16.Aluminium Konin241515-413-3-69-140-3-96-27
Awans do ekstraklasy uzyskają bezpośrednio mistrz i wicemistrz II ligi. Trzeci zespół zagra w barażach z 12. drużyną ekstraklasy. Do III ligi spadną drużyny z miejsc 15. i 16. Zespoły z miejsc 11-14 zagrają w barażach z wicemistrzami czterech grup trzeciej ligi. Szczakowianka rozpoczęła sezon z ujemnym kontem -10 punktów.