III liga: Sandecja - Heko Czermno 2:0

Sandecja zagrała wreszcie ¶wietny mecz, a kibice zapamiętaj± go na pewno, bo w drużynie seniorów zadebiutował Maciej Korzym.
Przewaga s±deczan nad maj±cym (przynajmniej do niedawna) ambicje drugoligowe Heko nie podlegała dyskusji. Drużynie z Czermna nie pomogła zmiana trenera dokonana tuż przed wczorajszym pojedynkiem. We wtorek wieczorem podziękowano Zbigniewowi Karbownikowi i zaangażowano Andrzeja Deca, jego asystenta i trenera juniorów. Podobno na krótko, bo przymierzany jest do tego klubu Janusz Batugowski, ostatnio w Pogoni Staszów.

Mecz rozpocz±ł się bardzo dobrze dla miejscowych. Do długiego podania w pole karne próbował doj¶ć Michał GryĽlak, ale został sfaulowany przez Patryka Dworzyńskiego. Sebastian Krupa z 11 metrów nie dał szans bramkarzowi.

Choć Sandecja wci±ż atakowała, na kolejn± dogodn± sytuację musiała czekać do 39. min. Wówczas to Jerzy Wojtas zagrał piłkę z lewej strony, przej±ł j± zamykaj±cy akcję Michał GryĽlak, odgrywaj±c do Janusza ¦wierada. Ten wyłożył futbolówkę Bartłomiejowi Damasiewiczowi, który posłał j± nad poprzeczk±.

W 63. min ¦wierad pogr±żył go¶ci. Wyłuskał piłkę defensorom i w sytuacji sam na sam z Sebastianem Łukiewiczem celnie strzelił przy słupku. Szanse bramkowe gospodarze mieli jeszcze dwie pod koniec meczu. W 85. min po rzucie rożnym Krupy Dawid Florian główkował, ale Łukiewicz był na posterunku. W ostatniej minucie uderzenie najsławniejszego polskiego juniora młodszego 16-letniego Macieja Korzyma (stara się o niego m.in. Chelsea) odbił bramkarz go¶ci, a dobitka Piotra Zachariasza przeszła obok bramki.

SANDECJA2(1)
Heko Czermno0
Strzelcy bramek

Sandecja: Krupa (13., karny), ¦wierad (63.).

Sędziował: Rafał Rosa z Katowic. Widzów: 800.

SANDECJA: Jachowicz - Szczepanik, Łukasik, Kandyfer - M. GryĽlak, Szczepański, Damasiewicz, A. Ciastoń (77. Korzym), Krupa - Wojtas (46. Florian), ¦wierad (85. Zachariasz).

HEKO: Łukiewicz - Heinrich, Ko¶ciukiewicz, Dworzyński (62. Matuszczyk) - Wojtaszek, Zimoch, Cheda Ż, Zawistowski Ż, Trela - Grzegorzewski, Jasiński (56. Józefowski).

Terminarz
  • Puchar ¦wiata 2018/19