Grupa zachodnia IV ligi

Czołówka nie grała ze względu na powołania zawodników z drużyn pierwszej trójki do kadry Małopolski amatorów. Nieciekawa robi się sytuacja Świtu Krzeszowice, który trafił do strefy spadkowej. Ważny mecz w Sieprawiu przegrała Clepardia. - Weszliśmy razem ze Skawinką do IV ligi, teraz może się okazać, że spadniemy razem - mówi zmartwiony wiceprezes Clepardii Jarosław Marfiak

Orzeł - Pogoń Miechów

Na stadionie Orła Piaski Wielkie gra do przerwy wyglądała tak, jakby piłkarze uroczyście świętowali 1 Maja. Niby biegali po boisku, kopali piłkę, ale nic z tego nie wychodziło. Mało ciekawych akcji, a sytuacji podbramkowych jak na lekarstwo.

Dopiero druga połowa przyniosła emocje. Najpierw przebudziła się drużyna Pogoni. W 49. min ładnym zagraniem popisał się Tomasz Płocha, który będąc w polu karnym, dokładnie podał do Radosława Szoty. Ten bez zastanowienia posłał piłkę do siatki, tuż obok słupka. Bramkarz był bez szans.

Później mecz potoczył się nieoczekiwanie: w ciągu pięciu minut drużyna Orła strzeliła aż trzy gole! Najpierw w 58. min świetną akcję lewą strona boiska przeprowadził Mariusz Łabuś, dośrodkował do Józefa Mazeli, który strzałem głową z kilku metrów pokonał Krzysztofa Szota.

Tylko minutę kibice czekali na druga bramkę dla gospodarzy. W środku pola piłkę przejął Daniel Kozień, podał w tempo do nadbiegającego z prawej strony Grzegorza Bamburowicza, a ten strzałem po długim słupku nie dał szans bramkarzowi.

W 62. min padła kolejna bramka dla krakowian. Marcin Kossak świetnie dograł do Bamburowicza, który znalazł się sam na sam z Szotem i świetnym lobem umieścił piłkę w bramce.

W końcówce spotkania dominowali jednak goście. Kilka akcji lewą stroną boiska przeprowadził Marek Machnik, ale skończyło się tylko na strachu dla rywali. Chociaż w 83. min drużynę z Miechowa osłabił Tomasz Kański (za brutalny faul otrzymał czerwony kartonik), goście wciąż zagrażali bramce Sławomira Szymachy. W 85. min niemal stuprocentową sytuację zmarnował Wojciech Salamon, który spudłował z trzech metrów do pustej bramki.

Zwycięstwo Orła w 90. min przypieczętował Kossak. Po jego strzale z rzutu wolnego piłka jeszcze lekko odbiła się od muru obrońców, zmieniła tor lotu i wpadła do siatki.

- Wynik 4:1 bardzo cieszy, ale zespół Pogoni również pokazał się z dobrej strony i wcale nie zasłużył na tak wysoką porażkę - skomentował Krzysztof Szopa, trener Orła.

ORZEŁ PIASKI WIELKIE 4 (0)

POGOŃ MIECHÓW 1 (0)

STRZELCY BRAMEK

Orzeł: Mazela (58.), Bamburowicz (59., 62.), Kossak (90.).

Pogoń: Szota (49.)

SKŁADY

Orzeł: Szymacha - Cieloch Ż, Bańbuła (42. Bamburowicz), Tomana, Malec (85. Marek) - Kossak, Kozień (73. Łazarczyk), Wójcik, Dudek (81. Wiater) - Łabuś, Mazela.

Pogoń: Szot - Frączek (76. Golimowski), Dudziński, Tyrka, Szymanek (68. Kański CZ 83.) - Wisła, Kazieczko, Machnik, Szota Ż - Salamon, Płocha.

Sędziował Marcin Frączek z Tarnowa. Widzów 150.

Pozostałe wyniki: Karpaty Siepraw - Clepardia 3:2 (2:1), bramki: Podsiadło (6., 13. karny), Przała (87.) - Karpaty; Marzec (26.), Miarka (81.) - Clepardia, Garbarz Zembrzyce - Świt Krzeszowice 3:2 (3:0), bramki: Raczek (13.), Świerkosz (34.), Mańka (43.) - Garbarz; Chlipała (54.), Wasilewski (62.) - Świt, Górnik Brzeszcze - Cracovia II 3:1 (0:0), bramki: Bartuś (66.), Chrapek (69., 88.) - Górnik; Turecki (79.) - Cracovia II, Puszcza Niepołomice - Trzebinia/Siersza 3:0 (0:0), bramki: Kmak (60. karny, 72.), Strojek (80.).

Mecz Skawa Wadowice - Dalin Myślenice odbędzie się dziś. Mecz Bolesław Bukowno - Skawinka został przełożony na 5 maja, a Kmita Zabierzów - Garbarnia na 19 maja. Pauzowała Alwernia.