III liga piłkarska: Heko Czermno - Polonia Przemyśl 2:0

Dwa dokładne podania Pawła Zawistowskiego zamienił na bramki najskuteczniejszy strzelec trzeciej ligi Grzegorz Piechna. Dzięki temu Heko Czermno pokonało na własnym boisku Polonię Przemyśl 2:0.

Przed meczem trener Zbigniew Karbownik chciał, by jego zespół szybko zdobył prowadzenie, bo przy zagęszczonej obronie Polonii z każdą minutą mogło być trudniej o gola. I jego życzenie szybko spełnił najlepszy snajper Heko. W 10. minucie z prawej strony zacentrował Paweł Zawistowski. Piłka przeleciała przez pole karne i trafiła na 8. metr do Piechny. Król strzelców trzeciej ligi spokojnie strzelił po ziemi tuż obok słupka.

W pierwszej połowie przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji. Najlepszą z wielu okazji zmarnował w tym czasie Jakub Grzegorzewski, który ograł przemyską obronę i wyszedł sam na sam z bramkarzem gości, ale Piotr Cisek obronił. Losy meczu mogły potoczyć się inaczej, gdyby w 42. minucie czarnoskóry Lee Quaye wykorzystał wypracowaną przez siebie sytuację jeden na jeden z bramkarzem Heko Sebastianem Łukiewiczem. Ta sytuacja spowodowała, że goście uwierzyli w swoją szansę i przez pierwszy kwadrans drugiej połowy przeważali.

Animusz opuścił ich jednak po drugiej znakomitej akcji duetu Zawistowski - Piechna. Pierwszy przeprowadził ładny rajd prawą stroną i wyłożył piłkę napastnikowi, który ładną główką podwyższył rezultat. Od tego momentu na boisku nie działo się już nic ciekawego. Zarówno zrezygnowani goście, jak i zadowoleni gospodarze nie kwapili się do zmiany rezultatu.

W sobotę Heko gra na wyjeździe z Tomasovią.

Bramki:

Piechna 2 (10., 67.)

Sędziował: Jacek Walczyński (Lublin)

Widzów: ok. 200

Heko: Łukiewicz - Dworzyński, Kościukiewicz, Heinrich, - Hajduk - Cheda Ż (68. Matuszczyk), Wojtaszek, Zimoch Ż, Zawistowski (75. Sadłowski) - Piechna (80. Jasiński), Grzegorzewski

Polonia: Cisek - Kud, Hynowski, Rostecki, Strzałkowski Ż - Gwóźdź, Podlasek (80. Szczygieł), Marszałek Ż (72. Wojtas Ż), Gabria (60. Pankiewicz) - Jaroch Ż (80. Bąk), Quaye