TKP ciągle wygrywa w piłkarskiej IV lidze

Brak podstawowego obrońcy i czerwona kartka dla najlepszego bramkarza nie przeszkodził piłkarzom TKP w efektownym zwycięstwie nad Wisłą Nowe. Przegrali za to zawodnicy Pomorzanina.

Drużynie TKP problemów w sobotnie przedpołudnie nie brakowało. Najpierw, po pół godzinie gry, naderwania mięśnia dwugłowego doznał Marcin Rogalski. Na dodatek tuż przed zakończeniem pierwszej połowy w jednej z akcji przed własnym polem karnym Przemysław Kryszak zatrzymał piłkę ręką, co oznaczało dla niego czerwoną kartkę, a trener Wiesław Borończyk zmuszony był do zmian w składzie. Nie przeszkodziło mu to w zwycięstwie, bo wcześniej - już po 25. minutach gry - torunianie prowadzili 2:0. Tuż po wznowieniu gry wynik podwyższył Mateusz Dobek i losy spotkania były rozstrzygnięte.

Wygrać nie udało się za to drugiej toruńskiej drużynie. Pomorzanin już po kwadransie gry przegrywał różnicą dwóch bramek, a udana akcja Roberta Warczachowskiego na niewiele się zdała. - Szkoda, bo w zasadzie my mieliśmy cały czas przewagę, a im wyszły dwie akcje i wygrali - podsumował kierownik zespołu z Torunia Adam Małkowski.

LECH RYPIN - POMORZANIN/PAK/MAJEROWICZ 2:1 (2:0)

Strzelcy bramek:

Lech: Ratkowski (3., 25. z rz. karnego)

Pomorzanin: Warczachowski (60.)

Pomorzanin: Chmielecki - Warczachowski, T. Wierzchowski, Warczachowski, Kozianowski (37. Streich) - Lubański (56. Trawiński), Błażkiewicz (80. Falkowski), Lipka (70. Czerwiński), Ł. Wierzchowski - Trzybiński, Marciniak

Żółte kartki: Ł. Wierzchowski, Lipka

TKP TORUŃ - WISŁA NOWE 4:1 (2:0)

TKP: J. Maćkiewicz (10.), Kukowski (18.), Dobek (49., 90.)

Wisła: Brzykcy (76.)

TKP: Kryszak - Melnicki, Kozłowski, D. Maćkiewicz, Rogalski (30. Malczuk) - Kukowski (42. Mariak), Urbański (72. Szutkowski), Maziarz, Hanczewski - Dobek, J. Maćkiewicz (84. Zamiatowski)

Żółta kartka: Melnicki. Czerwona: Kryszak

Pozostałe wyniki: Sparta Brodnica - Zawisza Bydgoszcz 1:1 (0:0), bramki: Amadou (77.) - Kamiński (81.); Victoria Koronowo - Legia Chełmża 3:0 (2:0), bramki: Podolski (7.), Kujawka (13.), Krzyżanowski (90.); Pałuczanka Żnin - Włocłavia 0:0, Zdrój Ciechocinek - Wda Świecie 1:1 (0:0), bramki: Milewski (80.) - Biernacki (65.); Start Radziejów - Pomowiec Kijewo 3:2 (2:0), bramki: Hełminiak (20., 37.), Ignasiak (90.) - Rudolf (60.), Krusiński (75.); Mień/Wiksbud Lipno - Cuiavia Inowrocław w niedzielę o 17.