Puchar Stanleya. Gol Oliwy

Krzysztof Oliwa strzelił gola dla Calgary Flames w pierwszym meczu play off o Puchar Stanleya, ale jego drużyna przegrała w Vancouver z Canucks 3:5.

Polski hokeista trafił do siatki Dana Cloutiera w 47. min, ustalając wynik spotkania. Przebywał na lodzie w sumie przez pięć i pół minuty, próbując czterokrotnie zaskoczyć bramkarza gospodarzy.

Pozostałe bramki dla Flames strzelili: Chris Simon i Oleg Saprykin, dla Canucks: Martin Rucinsky, Sami Salo, Henrik Sedin, Brendan Morrison i Matthias Oehlund.

Także w pozostałych środowych meczach wygrali gospodarze. Boston Bruins pokonali Montreal Canadiens 3:0. Czyste konto zachował bramkarz "Niedźwiadków", jeden z czołowych pierwszoroczniaków ligi Andrew Raycroft, broniąc 31 strzałów. Kibice w Bostonie liczą na drugie zwycięstwo pupilów w piątek, także we własnej hali.

Również po raz pierwszy w play off zagrał bramkarz Colorado Avalanche, David Aebischer zatrzymał 37 strzałów, a jego drużyna zwyciężyła Dallas Stars 3:1. Teksańczycy po raz pierwszy od dwóch lat przegrali w tej fazie rozgrywek różnicą większą niż jednego gola. Honorową bramkę zdobył dla nich Nico Kapanen na sześć minut i 30 sekund przed końcem ostatniej tercji, kiedy gospodarze prowadzili 3:0 po strzałach Petera Forsberga, Alexa Tanguaya i Joe Sakica.

"Czerwone Skrzydła" z Detroit straciły gola już w 16. sekundzie pierwszego meczu play off przed własną publicznością z Nashville Predators. To najszybsza stracona bramka w historii ich występów w rozgrywkach o Puchar Stanleya, a zdobył ją Adam Hall. Gospodarze odpowiedzieli na nią dopiero w trzeciej tercji, ale za to trzema trafieniami.

Wyniki pierwszych meczów I rundy play off NHL (Puchar Stanleya)