Kompromitacja polskich siatkarzy. Polska - Bułgaria 0:3

- To najsmutniejszy moment w całej mojej trenerskiej karierze - mówił Stanisław Go¶ciniak po żenuj±cym występie polskich siatkarzy, którzy odpadli z przedolimpijskiego turnieju kwalifikacyjnego po klęsce 0:3 z Bułgari±.


- Najchętniej zapadłbym bym się pod ziemię - kontynuował grobowym tonem selekcjoner, przed laty wybitny rozgrywaj±cy i mistrz ¶wiata w drużynie Huberta Wagnera. - Ja po prostu nie przywykłem do porażek w takim stylu. Można przegrać, ale nie tak! Ale cóż zrobić, w siatkówce przez pięć dni zgrupowania nie sposób odmienić zespołu. Siła naszego blok w porównaniu ze ¶wiatem wynosi zero. Zero. Ale największe pretensje mam o to, że zamiast zrehabilitować się po klęsce w spotkaniu z Rosj±, przestali wierzyć, że mog± wygrać ten turniej. Podejrzewam, że patrz±c na grę Francuzów i Holendrów pomy¶leli sobie "i tak nie wygramy". Przegrali w głowach - zakończył Go¶ciniak.

- Czy to najgorszy turniej od kilku lat? Nie chcę na to pytanie odpowiadać - mówił rozgrywaj±cy Andrzej Stelmach, który w pierwszym secie zmienił Pawła Zagumnego, ale nie żałosny styl gry drużyny. - Pytajcie trenera, co się stało. Zawiedli¶my siebie, kibiców, cał± Polskę - dodał, choć tak naprawdę naprawdę załamany i w¶ciekły wydawał się tylko Dawid Murek, który nie wydusił z siebie ani słowa.

- Po czym¶ takim nie potrafię powiedzieć nic. To była nędza i rozpacz - dodał Krzysztof Ignaczak, który pro¶ciutki serwis odbierał tak, by rozgrywaj±cy musiał doskakiwać do piłki w pozycji zawianego akrobaty. Doszło do tego, że Bułgarzy zagrywali w kierunku polskiego libero (odpowiedzialnego za przyjęcie!) widz±c w tym pewny sposób na punkt. Bynajmniej nie Ignaczak był jednak winny katastrofy, bo wszyscy siatkarze grali poniżej wszelkiej krytyki. - Może przydałoby się zmienić kilku zawodników? - zastanawiał się Piotr Gruszka - Wymy¶lcie, co z tym wszystkim zrobić, bo ja nie wiem - dodał.

Polacy mog± jeszcze awansować na igrzyska z majowego turnieju interkontynentalnego. Bułgarzy nie maj± nawet szans w nim wyst±pić...Polska - Bułgaria 0:3 (19:25, 19:25, 18:25)

Polska: Zagumny, Prygiel, Goła¶, Szczerbaniuk, Murek, Gruszka, Ignaczak (libero) oraz Stelmach, B±kiewicz, Michalczyk, Nowik1. Rosja2-046:0
2. Bułgaria1-243:6
3. Polska1-243:8
4. Niemcy1-135:3
Terminarz
  • Puchar ¦wiata 2018/19