Lech - Deportivo 1:1. Wygrana była blisko

Lech miał przewagę, stwarzał sytuacje, ale tylko zremisował z Deportivo. Jednak dzięki wygranej CSKA z Nancy poznaniacy wciąż mają realną szansę na awans do 1/16 Pucharu UEFA.

Relacja Z czuba ?

Lech rozpoczął bardzo nerwowo, co szybko wykorzystali rywale. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niepilnowany Colotto strzelił w środek bramki, ale Turina nie zdołał zatrzymać piłki. Gospodarze długo nie byli w stanie otrząsnąć się po stracie bramki. Akcje poznaniaków albo kończyły się niecelnymi dośrodkowaniami, albo nie celnymi strzałami.

Im bliżej jednak przerwy, tym "Kolejorz" grał lepiej. Rengifo i Stilić przygrywali pojedynki biegowe z bramkarzem Deportivo, ale po akcji, jaką Lech przeprowadził w 41. minucie Aranzubia był bezradny. Arboleda przedarł się na połowę rywala, po rozegraniu piłki ze Stiliciem podał do Rengifo, który nie miał problemów z umieszczeniem jej siatce. Jeszcze przed przerwą gospodarze mogli objąć prowadzenie, ale z ostrego kąta pomylił się Rengifo.

W drugiej połowie to Lech częściej stwarzał sytuacje podbramkowe. Najlepsze zmarnowali Wilk i Arboleda, którzy po zmieszaniu w polu karnym Deportivo nie potrafili skierować piłki do siatki. W końcówce spotkania jeszcze zaatakowali Hispszanie, jednak Turina wygrał pojedynek z Cristianem.

Lech zremisował z Deportivo 1:1, ale dzięki wygranej CSKA z Nancy zachował realną szansę na awans. Jeśli za dwa tygodnie "Kolejorz" wygra w Rotterdamie z Feyenoordem, będzie miał dużą szansę na awans do 1/16 Pucharu UEFA.

Zobacz bramki spotkania na Zczuba TV! ?

Grali rywale Lecha - zobacz wyniki ?

"Lech Poznań nie tylko nie przestraszył się Deportivo La Coruna, ale zdominował siódmy zespół Primera Division. Odrobił stratę z początku meczu, potem miał mnóstwo okazji, lecz tylko zremisował. Piłkarze Franciszka Smudy wciąż mają szanse na awans w Pucharze UEFA" - piszą ze stadionu w Poznaniu Piotr Leśniowski i Andrzej Grupa ?

W jakim przypadku Lech awansuje?

Zwycięstwo z Feyenoordem to podstawowy, ale nie jedyny warunek awansu Lecha. W jakim przypadku Lech wyjdzie z grupy?

Czytaj analizę szans Lecha  ?

O meczu Lecha na blogach Sport.pl:

"Deportivo bardzo kunktatorskie skończyło na remisie, bo Lech darował mu życie. Aranzubia znowu najlepszy w Pucharze UEFA. Ma jakaś dodatkową moc w tych rozgrywkach."

pisze na blogu piłkarski komentator Sport.pl Dariusz Wołowski ?

"Od czasów Wisły Henryka Kasperczaka polskiej drużyny dającej tyle satysfakcji - estetycznej, zwycięstw mimo wszystko brakuje - nie podziwialiśmy"

podsumowuje występy Lecha na swoim blogu Rafał Stec ?