Słowacja - Polska 2:1. Katastrofa w minutę

Minuta dekoncentracji i dwie bramki Sestaka wystarczyły, by Polska przegrała w Bratysławie ze Słowacją i straciła prowadzenie w grupie. Jej nowym liderem zostali rywale Polaków.

Ten drugi, czyli Słowacja - Polska - relacja Z czuba ?

Zgodnie z przewidywaniami Leo Beenhakker postawił na zawodników, którzy świetnie spisali się w meczu z Czechami. Jedyną zmianą było wejście Grzegorza Wojtkowiaka na lewą obronę, w miejsce kontuzjowanego Jakuba Wawrzyniaka.

Niestety zanim jeszcze piłkarze wbiegli na murawę, na stadionie w Bratysławie doszło do starcia polskich kiboli z policją. Chuligani odpalili race i rzucali je na boisko. Dopiero po interwencji policji sytuacja na trybunach się uspokoiła i mecz rozpoczął się o czasie.

Policja spacyfikowała polskich chuliganów ?

W pierwszej połowie zawodnicy obu drużyn nie dostarczyli zbyt wielu emocji. Polacy nie grali tak dobrze jak w meczu z Czechami i z trudem budowali akcje ofensywne. Najlepszą sytuację miał Jakub Błaszczykowski, który po świetnym podaniu od Murawskiego minął rywala, niestety uderzył nad bramką.

W drugiej połowie gra "biało-czerwonych" nadal się nie kleiła. Aż do 70. minuty. Wtedy w polu karnym Słowaków kapitalnie do Brożka zagrał Błaszczykowski, napastnik Wisły wyłożył piłkę Smolarkowi, a ten nie miał problemów z trafieniem do pustej bramki.

Ostatnie pięć minut meczu to był jednak koszmar dla Polaków. W 85. minucie Artur Boruc wypuścił z rąk łatwą piłkę, dopadł do niej Sestak i bez problemu wyrównał. Chwilę później zespół Beenhakkera już przegrywał. Po strzale Słowaka, Dudka zmienił tor lotu piłki, która uderzyła w słupek i spadła pod nogi Sestaka. Słowak strzelił drugiego gola. Zapewnił swojej drużynie trzy punkty i prowadzenie w tabeli.

Jak to można było przegrać? - bramki z meczu Polaków na Zczuba.tv ?

Polska nie zasłużyła na zwycięstwo

Tak wyglądał ten mecz - zobacz galerię zdjęć ?

"Sobotnie zwycięstwo i świetna gra z Czechami szybko okazały się incydentem. Polskich piłkarzy stać na wspięcie się na wyżyny tylko od wielkiego dzwonu, gdy mało kto w nich wierzy. Nie chodzi nawet o syndrom drugiego meczu, o którym tak wiele mówili piłkarze i trener. Ponoć drużyna została z niego wyleczona. Być może, teraz trzeba ją nauczyć regularnie grać, jak w spotkaniach z Portugalią z poprzednich eliminacji i Czechami" - piszą ze stadionu w Bratysławie dziennikarze Gazety Wyborczej i Sport.pl Robert Błoński i Michał Szadkowski ?

Oceny Polaków:

"Artur Boruc zawalił pierwszego gola, nic nie zrobił przy drugim. Kto widział mecz, ten wie, od następnego meczu numerem jeden w polskiej bramce będzie Łukasz Fabiański. Przez Boruca Polska przegrała w Bratysławie" - grę Polaków w meczu ze Słowacją ocenia Michał Szadkowski ?

O meczu Polaków na blogach Sport.pl:

RafałStec: Przyszedł czas na naszą traumę ?

Dlaczego nie skopię leżącego Boruca - wyjaśnia Michał Pol ?

Dariusz Wołowski: Piłkarskie kuriozum w polskiej wersji ?

Supergigant: Dlaczego to był najgłupiej przegrany mecz historii ?

Czesi zagrali dla Polski

Reprezentacja Czech pokonała w Teplicach 1:0 Słowenię, która wspólnie z Polską zajmowała pierwsze miejsce w grupie trzeciej. Jedynego gola zdobył Libor Sionko - relacja Michała Pola ?

Hiszpania i Anglia nadal niepokonane

Hiszpanie i Anglicy nie stracili jeszcze punktu w eliminacjach mundialu i pewnie prowadzą w swoich grupach. W środę miały jednak problemy z rywalami. Szczególnie mistrzowie Europy, którzy zwycięską bramkę strzelili dopiero w 88. minucie.

Sprawdź wszystkie wyniki meczów eliminacji MŚ ?