Eliminacje MŚ: Polska-Czechy 2:1. Wspaniałe gole i świetna gra

Polska wygrała z Czechami w Chorzowie 2:1. Bohaterem meczu był Jakub Błaszczykowski, który w pierwszej połowie wypracował bramkę Pawła Brożka, a w drugiej sam pokonał Petra Cecha. Biało-czerwoni pozostają liderem grupy eliminacji mistrzostw świata.

Zobacz bramki z meczu na Zczuba.tv  ?

"Polacy znów grali w piłkę, potrafili ją trzymać, i choć nie uniknęli błędów mają trzy punkty i zachowali pozycję lidera grupy. Jeśli będą w stanie zagrać tak w środę w Bratysławie, awans do mundialu przekroczy granice między marzeniem i rzeczywistością" - pisze o meczu Polaków Dariusz Wołowski, dziennikarz Sport.pl i Gazety Wyborczej ?

Z Czechami mecz o wszystko - relacja Z czuba ?

Takiego meczu w wykonaniu polskich piłkarzy nie widzieliśmy dawno. Od pierwszej minuty Polacy zaatakowali i zepchnęli Czechów do obrony. Kilka akcji było przedniej urody - ładnie piłki rozdzielał Roger, na prawym skrzydle dryblował Błaszczykowski.

W 26 minucie zawodnikom Beenhakkera wyszła akcja marzenie. Błaszczykowski ograł trzech czeskich obrońców, dwukrotnie zachwiał się na nogach, ale zdołał podać do Brożka. Napastnik Wisły Kraków strzelił z 25 metrów obok Petra Cecha.

W drugiej połowie Polacy kontrolowali grę i szybko podwyższyli na 2:0. Roger świetnie zagrał do Błaszczykowskiego, ten przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, popatrzył jak ustawiony jest Cech i dokładnym, technicznym uderzeniem strzelił obok niego.

W końcówce swoją szansę wykorzystali Czesi. Sverkos precyzyjnie dośrodkował z lewej strony, a głową mocno uderzył Martin Fenin. Boruc dotknął piłkę dłonią, ale nie był w stanie obronić tego strzału. Po kilku ostatnich, nerwowych minutach Polacy wygrali 2:1.

Zwycięstwo z Czechami, jedną z najlepszych drużyn świata, jest wydarzeniem na miarę wygranej w el. Euro z Portugalią dwa lata temu. Jeszcze nigdy grając o udział w mundialu nie pokonaliśmy tak wysoko notowanej w rankingu FIFA ekipy (8. miejsce).

Polacy z 7. punktami prowadzą w grupie eliminacyjnej mistrzostw świata. W środę kolejny mecz - ze Słowacją.

Jak Polacy grali z Czechami. Zobacz galerię zdjęć ?

Oceny Polaków:

"Jakub Błaszczykowski udowodnił, że Leo Beenhakker nie przesadza mówiąc, że pomocnik Borussi jest dla jego drużyny wart tyle co Cristiano Ronaldo dla Manchesteru United."

Michał Szadkowski ocenia grę Polaków w meczu z Czechami ?

O meczu Polaków na blogach dziennikarzy Sport.pl i Gazety Wyborczej:

"Wczoraj biadaliśmy nad koniecznością budowy drużyny niemal od nowa, dziś zdaje się, że jej zręby pozwalają spoglądać daleko w przyszłość" - o tym jak młodziaki Beenhakkera postawiły kadrę na głowie pisze Rafał Stec ?

"Magia Beenhhakera wróciła. Wszystkie jego decyzje okazały się słuszne, wszystkie plany spełniły, a wszystkie wątpliwości zweryfikowały na dobre" - uważa Michał Pol ?

Inne mecze eliminacji:

Eliminacje MŚ: Anglicy gromią, Francja znów zawiodła. W sobotę na 24 europejskich boiskach rozgrywane były mecze eliminacji do mundialu 2010. W najciekawszych spotkaniach grały: Niemcy z Rosją, Rumunia z Francją i Bułgaria z Włochami. Nie zabrakło niespodzianek.

Sprawdź wszystkie wyniki meczów eliminacyjnych ?