Siatkówka. Patucha odszedł do Mostostalu

Adrian Patucha po trzech sezonach gry w częstochowskim AZS-ie odszedł do Mostostalu Kędzierzyn. Będzie tam zmiennikiem Czecha Jakuba Novotnego.
Na pozycji atakuj±cego Wkręt-Met ma do dyspozycji Brooka Billingsa oraz Bartosza Janeczka i dlatego mógł sobie pozwolić na oddanie Patuchy. Losy 24-letniego siatkarza ważyły się przez kilka tygodni. Wybrał Mostostal, który potrzebował dobrej klasy, do¶wiadczonego zmiennika dla Jakuba Novotnego.

- Mogli¶my łatać tę pozycję naszymi młodymi siatkarzami. Jednak s± zalecenia między innymi od Raula Lozano, aby grali oni na przyjęciu, bo na tej pozycji jest bardzo mało warto¶ciowych zawodników. Natomiast Adrian Patucha jest pełnowarto¶ciowym zmiennikiem - tak prezes Mostostalu Kazimierz Pietrzyk komentował transfer na internetowej stronie klubu.

Patucha grał w AZS-ie trzy ostatnie sezony i nie mógł się przebić do podstawowego składu. Wchodził najczę¶ciej na zagrywkę, chociaż podczas ostatnich rozgrywek kilka razy z niezłym skutkiem zastępował Billingsa. Dostał szansę m.in. w meczach o br±zowy medal z PZU AZS-em Olsztyn.

- Postanowili¶my co¶ zmienić w naszej strategii i dać szansę innym - tłumaczy decyzję trener Wkręt-Metu Radosław Panas. - Adrian, Bartosz Gawryszewski i Michał Żuk grali tutaj kilka lat i nie potrafili się przebić do składu. W ich miejsce przyszli młodsi i być może w perspektywie kilku lat będ± grać więcej. Tak± bynajmniej mamy nadzieję.

AZS ma obecnie w kadrze 12 zawodników, ale poszukuje jeszcze dobrej klasy przyjmuj±cego, który będzie wspierał Krzysztofa Gierczyńskiego i Marcina Wikę. Częstochowianie maj± na oku takiego zawodnika, ale, póki co, nie chc± zdradzać jego nazwiska.

Terminarz
  • Puchar ¦wiata 2018/19