Koszykarki MUKS Poznań mistrzyniami Polski kadetek

Poznanianki zdobyły tytuł w imponującym stylu - wygrały wszystkie mecze turnieju finałowego w Głuchołazach, a w pojedynku o złoto pokonały wczoraj Orła Polkowice 84:71.

Podopieczne Wojciecha Krajewskiego zwyciężyły w fazie grupowej z ŁKS Łódź 70:67, MLK Rzeszów 81:55 i rozgromiły Wisłę Kraków 104:69. Były najlepsze w swojej grupie i w półfinale zmierzyły się z Truso Elbląg. W tym meczu było 87:52 dla MUKS. We wczorajszym finale młode poznanianki najlepiej grały w pierwszej i trzeciej kwarcie, te części wygrywały z przewagą 9 i 7 pkt. Minimalne porażki w pozostałych dwóch kwartach nie odebrały im tytułu.

Kolejność końcowa mistrzostw Polski kadetek: 1. MUKS Poznań, 2. Orzeł Polkowice, 3. Wisła Kraków, 4. Truso Elbląg, 5. AZS PWSZ Gorzów Wlkp., 6. MLKS Rzeszów, 7. Huragan Wołomin, 8. ŁKS Łódź.

Przypomnijmy, że miesiąc temu po mistrzostwo kraju sięgnęły juniorki starsze MUKS.

W zakończonej wczoraj rywalizacji kadetów siódme miejsce zajęła Dziesiątka Leszno, a ósme Rawia Rawicz. Złote medale zdobyli koszykarze Czarnych Słupsk.