Nowy napastnik Polonii Bytom

Michał Zieliński z Concordii Knurów będzie zawodnikiem bytomskiego klubu. Piłkarz został wypożyczony na pół roku z opcj± transferu definitywnego. Polonia była zainteresowana Zielińskim już przed rokiem. Wtedy działacze nie doszli do porozumienia w sprawie warunków transferu. Ostatnio napastnik z Knurowa szukał zatrudnienia w Górniku Zabrze.

Tymczasem drużyna Dariusza Fornalaka rozegrała wczoraj na bocznym boisku Stadionu ¦l±skiego sparing z Widzewem ŁódĽ, który przygotowuje się do sezonu w Chorzowie. Lepsza okazała się ekipa Michała Probierza - byłego trenera polonistów. Bytomianie tracili gole po błędach bramkarzy. Na dodatek w pierwszej połowie rzutu karnego nie wykorzystał Jacek Trzeciak.

Polonia Bytom 1 (1)

Widzew ŁódĽ 3 (2)

Bramki: 0:1 Budka (3.), 0:2 Iheanacho (8.), 1:2 Rozmus (16., z karnego), 1:3 Bogunović (57.)

Polonia: Suchański (30. Zarzycki) - Brehmer, Jurczyk, Kordaszewski, Plewnia - Jabłoński, Mróz, Trzeciak, Paj±czkowski - Rozmus, Podstawek. W II połowie wyst±pili: Zarzycki (60. Żmija) - Żukowski, Dziółka, Krzęciesa, Marcinkowski - Jabłoński (75. Mróz), Klepczyński, Grzyb, Paj±czkowski (60. Sosna) - Mężyk, Kowalski.