JKH Jastrzębie stawia na rosyjskie wzorce, ale sponsora szuka w Kanadzie

Kanadyjski zespół Sudbury Wolves wyjechał już z Jastrzębia, ale w mieście pozostanie jego sponsor - firma BPT. - Jesteśmy w przededniu podpisania umowy o współpracy - informuje Kazimierz Szynal, prezes hokeistów JKH.
Kanadyjska firma BPT Components & Parts, zajmująca się m.in. produkcją urządzeń i komponentów wykorzystywanych w przemyśle górniczym, to jeden ze sponsorów "Wilków" z Sudbury, którzy kilka dni temu wygrali hokejowy turniej o Puchar Prezydenta Jastrzębia.

Kanadyjczycy przyjechali na Śląsk także dzięki zaangażowaniu firmy BPT, która ma swoje przedstawicielstwo w Pszczynie.

Jakub Cieślik, prezes zarządu BPT-Polska, był pod wrażeniem hokejowej rywalizacji. - Dobra wiadomość jest taka, że BPT już wkrótce zostanie kolejnym sponsorem klubu. W Jastrzębiu panuje teraz dobra atmosfera dla hokeja - podkreśla Szynal.

Działacze inwestują nie tylko w zespół, ale i w sztab trenerski. Chociaż Jastrzębie dzieli tylko kilkadziesiąt kilometrów od dobrych czeskich klubów, w JKH postawiono na "szkołę rosyjską". Zespół w nadchodzących rozgrywkach poprowadzi duet Edward Miłuszew i Stanisław Małkow. W klubie już jednak myślą o następcach. Z dwumiesięcznego stażu w Dynamo Moskwa wrócił właśnie Jacek Chrabański, były zawodnik JKH. - Dobra organizacja klubu zda się na nic, jeżeli drużyną nie pokieruje mądry trener. Jacek miał w Moskwie dostęp do wszelkich nowinek. Uczestniczył w zajęciach jednej z najlepszych drużyn w Europie - podkreśla Andrzej Frysztacki, wiceprezes klubu.

- Głowę mam teraz pełną pomysłów. Przywiozłem ze sobą wiele notatek i nagrań. Rosjanie żartowali nawet, że za bardzo się tym wszystkim przejmuję - uśmiecha się. - Brałem udział w treningach i odprawach doskonale zorganizowanej drużyny. Oczy miałem cały czas szeroko otwarte. Szczególnie ciekawiło mnie, jaki wpływ na wynik mają właściwy odpoczynek i odżywianie - dodaje.

Chrabański dołączy do sztabu szkoleniowego JKH, będzie też odpowiadał za szkolenie juniorów, a na własne życzenie zajmie się też najmłodszą grupą dzieci. - Najmłodsi nie przesiąknęli jeszcze złymi wzorcami. Z nimi można osiągnąć najwięcej - wyjaśnia.

Skomentuj:
JKH Jastrzębie stawia na rosyjskie wzorce, ale sponsora szuka w Kanadzie
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Terminarz