Stadion Lecha ma być niebiesko-biały

- Zależy nam na tym, aby nie tylko jak najwięcej kibiców przychodziło na mecze Lecha u siebie i na wyjeździe. Chcemy też, by byli odpowiednio ubrani - mówi Krzysztof Markowicz z Lecha Poznań. Temu ma służyć akcja "Niebiesko-biały stadion".
Na razie wniosek jest taki: widzów na mecze Lecha przychodzi bardzo wielu, ale nie ubierają się najlepiej. Tylko niektórzy noszą koszulki czy kapelusze w klubowych, niebiesko-białych barwach. - Stadion wygląda bardzo kolorowo, ale są to wszystkie kolory tęczy. Nam zależy na tym, aby dominowały barwy niebiesko-białe - mówi Krzysztof Markowicz z Lecha, który jest koordynatorem akcji "Niebiesko-biały stadion". Ma ona zachęcić przychodzących na Bułgarską ludzi, by ubierali się właśnie w takie kolory. Lech przygotował nawet specjalne niebieskie koszulki - są bardzo proste i będą sprzedawane po 20 zł, aby niemal każdego kibica było na nie stać. - Chcemy je sprzedawać po kosztach produkcji - mówi Markowicz.

Nowe władze klubu postanowiły przeznaczyć nieco środków na oprawę meczów. Porządkowane i rejestrowane są w tej chwili oficjalne fanluby Lecha. Jest ich już ok. 20, m.in. z Żnina, Buku, Gniezna, Gostynia, Kaźmierza, Kościana, Koła, Konina, Pniew, Rakoniewic, Skoków, Śremu, Środy Wlkp., Ostrowa Wlkp., Chodzieży, Wolsztyna i Tarnowa Podgórnego, a także fanklub znad morza skupiający fanów z Ustronia Morskiego, Sarbinowa i Koszalina. - Prosimy fankluby, aby się u nas rejestrowały, bowiem mogą się wtedy ubiegać o dofinansowanie dojazdów na mecz - tłumaczy Krzysztof Markowicz. - Przewidujemy także dla nich konkursy i nagrody. Nie interesuje nas przy tym tak naprawdę, ilu kibiców zrzesza każdy fanklub. Raczej to, czy jest aktywny i jak się rozwija.

Jeden z konkursów Lecha dotyczy meczów wyjazdowych - każdy kibic, który udokumentuje np. zdjęciem swoją obecność na każdym meczu wyjazdowym "Kolejorza" w rundzie jesiennej, wiosną będzie mieć jeden z wyjazdów ufundowany przez klub.

Lech wprowadza także restrykcyjne przepisy porządkowe na stadionie. - Kibice nie będą mogli wnosić na stadion żadnych butelek - poinformowała rzecznik prasowy klubu Joanna Dzios. To efekt ćwiczeń, jakie przeprowadzono na stadionie z policją i służbami ochrony.

Kibice Lecha na meczach rundy jesiennej organizować będą zbiórkę na rzecz wyprodukowania nowej, wielkiej flagi sektorowej. Ma ona mieć 3000 m kw. powierzchni, co przy szerokości 20 m daje aż 150 m długości.

Skomentuj:
Stadion Lecha ma być niebiesko-biały
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Terminarz