Piłka ręczna. W Olsztynie będzie grał były reprezentant Polski

W nowym sezonie trykot Travelandu Społem Olsztyn założy Andrzej Bystram, prawoskrzydłowy Vive Kielce, który w stolicy Warmii i Mazur zostanie przez rok
Władze Travelandu Społem Olsztyn praktycznie uzupełniły skład na kolejny sezon w ekstraklasie - w minionych rozgrywkach olsztynianie wywalczyli ósmą pozycję, która dała im bezpieczny byt w lidze. Wczoraj kontrakt na najbliższy rok podpisał Andrzej Bystram, zawodnik Vive Kielce. 26-letni szczypiornista grający na prawym skrzydle w drużynie z Kielc występował od sezonu 2002/03. Dobre występy w pierwszym składzie spowodowały, że w maju 2004 roku zadebiutował w reprezentacji Polski podczas towarzyskiego dwumeczu z Ukrainą (szkoleniowcem kadry był wówczas Bogdan Zajączkowski, który obecnie trenuje Wisłę Płock, czyli aktualnych mistrzów Polski), ówczesny selekcjoner postawił na prawoskrzydłowego w dwóch pojedynkach towarzyskich i dwóch eliminacyjnych do mistrzostw świata. Niestety później było już tylko gorzej, bowiem za sprawą urazów i choroby nie grał przez cały ubiegły rok. Najpierw z występów wyeliminowała go kontuzja kolana, kiedy wyleczył uraz i zaczął przygotowywać się do tegorocznej rundy rewanżowej, skręcił kostkę, a następnie miał problemy z tarczycą.

Traveland to nie jedyny zespół, który zainteresował się tym szczypiornistą - wcześniej w swoich szeregach chciały go mieć m.in. Wisła Azoty Puławy i Piotrkowianin Piotrków Trybunalski.

- Oprócz graczy z Kwidzyna nie znam nikogo z Olsztyna, ale widzę, że tworzy się ciekawy zespół, dlatego chcę tutaj występować - mówi nowy szczypiornista Travelandu. - Mam nadzieję, że odbuduję formę sprzed kontuzji i pomogę drużynie w walce o środek tabeli, bo taki cel wytyczyli nam działacze. Cieszę się także, że będę miał blisko do mojego rodzinnego domu [Bystram urodził się w Chełmnie - red.].

Bystram jest przedostatnim zawodnikiem, który trafi na Warmię i Mazury, ponieważ działacze Travelandu poszukują jeszcze piłkarza na lewe rozegranie.

- Staramy brać do naszego zespołu jak najlepszych piłkarzy - mówi Leszek Dublaszewski. -

Andrzej Bystram przechodził ostatnio badania medyczne, które wykazały, że jest gotowy do gry. Nie chcemy powtórzyć historii Aleksieja Łomanowa [Rosjanin przyszedł do Olsztyna w rundzie rewanżowej, jednak nie przebywał długo na boisku ze względu na urazy mięśnia dwugłowego oraz ścięgna Achillesa - red.], dlatego teraz staramy się być nieco ostrożniejsi.

Wypożyczony zawodnik z Vive będzie konkurował na swojej nominalnej pozycji z Piotrem Frelekiem, który do Olsztyna przeniósł się z MMTS-u Kwidzyn. Po przeciwległej stronie o skład będą rywalizowali natomiast Marcin Malewski, najlepszy strzelec Travelandu (zdobył 110 bramek) i Adam Waśko z Wisły Puławy.

Wszyscy piłkarze w najbliższy poniedziałek udadzą się na zgrupowanie do Zakopanego, gdzie będą przebywali do 21 lipca. Rozgrywki ligowe rozpoczynają się 2-3 września.

Przypomnijmy, że w ekstraklasie będzie występował także inny zespół z naszego województwa - Techtrans Darad Elbląg. Derby Warmii i Mazur zaplanowane są na 23-24 września w Olsztynie.Andrzej Bystram

ur. 09.02.1980 r.

wzrost: 184, waga: 80

poprzednie kluby: MKS Brodnica, Wybrzeże Gdańsk, Metalplast Oborniki Wlkp., Vive KielceSkomentuj:
Piłka ręczna. W Olsztynie będzie grał były reprezentant Polski
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX