Kolejne wzmocnienia Zagłębia Sosnowiec

Kibice Zagłębia przecierają oczy ze zdumienia. Po Jakubie Wierzchowskim, Hubercie Kościukiewiczu i Marcinie Folcu kontrakty z klubem z Sosnowca podpisali kolejni gracze: 33-letni Jacek Berensztajn z KSZO i 24-letni Jarosław Piątkowski z Korony Kielce. Umowy przedłużyła trójka Bośniaków.
- Obaj zawodnicy związali się w sobotę z klubem dwuletnimi umowami. Liczymy, że Berensztajn będzie liderem drugiej linii, którego tak bardzo potrzebował nasz zespół - mówi Wojciech Rudy, dyrektor klubu. Piątkowski to przebojowy prawoskrzydłowy. Na podpisanie umowy czeka jeszcze Sławomir Pach (Górnik Polkowice). Wczoraj warunki nowych dwuletnich kontraktów zaakceptowali sosnowieccy Bośniacy: Admir Adżem, Dżenan Hosić i Hadis Zubanović. Ofensywa transferowa może skończyć się tym, że Zagłębie jednak sprzeda Bartłomieja Chwalibogowskiego (interesują się nim Arka Gdynia i Cracovia). Klub rozstaje się z bramkarzem Robertem Piętką. W Sosnowcu zostaje natomiast Tomasz Malinowski, który dostał wcześniej wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. Ważą się losy Daniela Treścińskiego. Jeżeli zawodnik nie zaakceptuje warunków umowy, działacze zaczną szukać jego następcy.

Zagłębie szuka jeszcze utalentowanego napastnika, bo ostatecznie zrezygnowano z rutyniarza Marka Kubisza. Trenerom podoba się pomysł, by zatrudnić Macieja Tataja, 26-letniego piłkarza GLKS-u Nadarzyn (w ostatnim sezonie strzelił 37 goli), sęk w tym, że napastnik ma też ofertę z Polonii Warszawa.

Piłkarze Zagłębia zagrali w sobotę wyjazdowy sparing z GKS-em Bełchatów. Trener Janusz Białek ocenił umiejętności dwóch nowych zawodników: Adriana Kasztelana, 19-letniego pomocnika (ostatnio Gawin Królewska Wola) oraz Rafała Bałeckiego, 25-letniego napastnika (ŁKS Łomża). Dziś zespół wyjeżdża na zgrupowanie do Dzierżoniowa. Pojedzie na nie m.in. Kasztelan.

GKS Bełchatów - Zagłębie Sosnowiec 0:0

Zagłębie: Bensz - Lisiecki (75. Stemplewski), Kłoda, Malinowski (61. Marek), Paczkowski (85. Mazur) - Bednar (75. Szatan), Kościukiewicz (61. Kasztelan), Lachowski, Chwalibogowski (69. Smarzyński) - Tyc (67. Bałecki), Folc.

Terminarz