Tak grała Polonia w meczu z Koronąskala ocen 1-6Michał Chimera - 4. Bronił dobrze, nawet jeśli czasami szczęśliwie. Strzału Pawła Sasina nie zatrzymałby żaden bramkarz.

Mateusz Żytko - 4. Nie pograł sobie przy nim ani Grzegorz Bonin, ani Krzysztof Gajtkowski, ani nawet Grzegorz Piechna, kiedy schodził na jego stronę.

Jacek Kowalczyk - 4+. Właściwy człowiek na właściwym miejscu i w obronie, i w ataku. Z tyłu prawie bezbłędny (jedna wpadka), skutecznie zagradzał drogę do bramki Piechnie i Gajtkowskiemu. Do przodu poszedł w ostatniej minucie meczu i strzelił gola. Takiego pewnego środkowego obrońcy Polonia nie miała od czasów Mariusza Pawlaka i Piotra Dziewickiego.

Branko Hucika - 4+. Chorwat przyszedł do Polonii ledwie dwa tygodnie temu i do tego z ligi singapurskiej. A wygląda na piłkarza, który występuje w zespole od dawna. Równie pewny punkt defensywy jak Kowalczyk.

Dariusz Kozubek - 4. Grał przeciw swojemu byłemu klubowi. W sobotę dobry. Łatwo zrozumieć, dlaczego trener Jan Żurek nie chciał już w Polonii Gwatemalczyka Luisa Swishera.

Igor Gołaszewski - 4-. Najstarszy na boisku piłkarz nie popełniał takich błędów jak w poprzedniej rundzie, gdy głupio tracił piłki. Dużo biegał, co potrafi najlepiej i miał sporo przejęć. Pożyteczny w całym meczu.

Krzysztof Bąk - 4. Jego występ to spore zaskoczenie, tak jak i pozycja, na której zagrał - defensywnego pomocnika. Wychowanek Polonii grał z wielkim poświęceniem, szkoda tylko, że jego podania i strzały nie były skuteczne.

Dariusz Dźwigała - 4+. Bramki nie strzelił, ale asysta (strzał z rzutu wolnego) była w tym przypadku więcej warta niż sam gol. To nadal niezbędny piłkarz w Polonii.

Maciej Terlecki - 2. Motorycznie ustępuje nawet starszemu od siebie Dźwigale. Ledwo nadążał za sędzią, a dobrych podań miał jak na lekarstwo. Choć stać go było także na kilka ciekawych zagrań.

Jacek Kosmalski - 3. Siał popłoch na lewej stronie boiska. Nie wykorzystał jednak sytuacji sam na sam z Mielcarzem. Wciąż brakuje mu skuteczności. Mimo ogromnych możliwości nie strzelił przecież jeszcze gola w tym sezonie.

Ensar Arifović - 3. Miał trzy sytuacje, każdą lepszą od poprzedniej. Nie był w stanie trafić do bramki nawet z trzech metrów. Można się zżymać na brak zimnej krwi u Bośniaka, ale z łatwością dochodzi do tych okazji. To dobrze wróży na przyszłość.

Marek Citko - 2. Zmienił Macieja Terleckiego, ale niewiele to zmieniło na lepsze w środku pomocy, gdzie rozgrywanie akcji nadal spoczywa na barkach Dariusza Dźwigały.

Grzegorz Kmiecik - 4. Grał krótko, ale dał bardzo dobrą zmianę. Obrońcy Korony mieli z nim trudności. To po jego (przypadkowym co prawda) zagraniu Hermes zagrał piłkę ręką, za co sędzia podyktował rzut wolny w 93. minucie. Miał więc swój udział w bramce Kowalczyka.

Mariusz Zasada grał za krótko, aby go oceniać.

Skomentuj:
Tak grała Polonia w meczu z Koroną
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Terminarz