Nowi piłkarze w ŁKS

Mariusz Mężyk i François Herberta Endene Elokan podpisali w piątek kontrakt z ŁKS
Dla Marka Chojnackiego, menedżera klubu z al. Unii, piątek był bardzo pracowitym dniem. Najpierw długo negocjował warunki umowy z Mariuszem Mężykiem. Wreszcie napastnik Sandecji Nowy Sącz podpisał kontrakt z ŁKS na pół roku z opcją przedłużenia o trzy lata.

Mężyk ma 23 lata i 177 cm wzrostu. ŁKS to szósty klub w jego karierze. Jest wychowankiem Dunajca Nowy Sącz, później grał w Gliniku Gorlice, Pogoni Staszów, KSZO Ostrowiec, Tłokach Gorzyce, a w rundzie jesiennej występował w Sandecji, dla której zdobył dziewięć goli. - To bardzo ciekawy chłopak. Chciałem go sprowadzić już w ubiegłym roku, bo należał do najlepszych strzelców III ligi - tłumaczy Chojnacki. - Negocjacje przedłużały się, bo Mężyk miał sporo propozycji z innych klubów.

Trener Wiesław Wojno nie ukrywa radości z pozyskania Mężyka, który w ŁKS ma szansę zadebiutować już dziś, w sparingu z Heko Czermno.

To nie koniec dobrych wiadomości. Po południu ŁKS wypożyczył na pół roku François Herberta Endene Elokana, napastnika Pogoni Szczecin. Kameruńczyk z meksykańskim paszportem miał wczoraj wyjechać z Kujawiakiem Włoclawek na zgrupowanie do Turcji, ale Antoni Ptak, właściciel Pogoni nie wyraził zgody na jego grę w drużynie z Włocławka. - Kiedy dowiedziałem się, że ŁKS szuka napastnika, natychmiast podjąłem decyzję o przyjściu z pomocą - powiedział "Gazecie" Ptak. - Nie ukrywam, że klub z al. Unii darzę ogromnym sentymentem, stąd moją decyzja o wypożyczeniu Elokana.

Według właściciela Pogoni Kameruńczyk jest dobrym napastnikiem, który wiosną może być sporym wzmocnieniem drużyny z al. Unii. Piłkarz jesienią wystąpił w 15 meczach Orange Ekstraklasy, w których zdobył 2 gole. - Mógł strzelić ich więcej, ale nabawił się kontuzji - wyjaśnia Ptak. - Jest już po zabiegu, dlatego od razu może wejść w normalny rytm treningowy.

Przed przyjściem do Szczecina, Kameruńczyk grał w Meksyku i Maroku, a w sezonie 2004/2005 był zawodnikiem Podbeskidzia Bielsko-Biała. Ełkaesiacy powinni dobrze pamiętać Kameruńczyka, bo rok temu strzelił im gola w spotkaniu przegranym przez łodzian 0:3. Elokan rozpocznie treningi z drużyną z al. Unii od poniedziałku.

Wojno ma teraz w kadrze aż pięciu napastników. Oprócz Igora Sypniewskiego, Mężyka i Elokana są też Tomasz Ostalczyk oraz testowany Damian Gil z Wiernej Małogoscz, który ciągle czeka na podpisanie kontraktu. Dzisiejszy sparing z Heko ma być dla niego ostatnią szansą.

Nie do Grecji, ani Izraela, ale do Radomiaka pojechał na testy Swietosław Barkaniczkow. Bułgar wystąpił wczoraj w sparingu tej drużyny z Mazowszem Grójec. Zdobył nawet gola. - W piątek rozwiązaliśmy kontrakt z Bułgarem, dlatego to, gdzie będzie grał wiosną, zależy już wyłącznie od zawodnika - informuje Marcin Durasik, rzecznik prasowy ŁKS.

Skomentuj:
Nowi piłkarze w ŁKS
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Na żywo
Terminarz