W Nowym Targu zaczyna się hokejowy PP

Dwory/Unia Oświęcim, Wojas/Podhale, TKH Toruń i Stoczniowiec Gdańsk na lodowisku w Nowym Targu będą od czwartku rywalizować o Puchar Polski i premię 30 tys. zł. W ostatnich dwóch latach PP zdominowały "Szarotki".
PZHL scedował organizację turnieju na spółkę Wojas/Podhale, a jej właściciel Wiesław Wojas zrobił wszystko, by Puchar Polski uzyskał spory prestiż. Ufundował główną premię i załatwił, że mecz finałowy pokaże na żywo TVP 3 (w piątek o godz. 18.30). Będzie to pierwsza od dłuższego czasu hokejowa transmisja w popularnej i niekodowanej stacji.

Faworytami do sięgnięcia po puchar są Małopolanie. Dwory/Unia miały w lidze ostatnio kiepską serię, lecz po roszadzie na stanowisku trenera - Tomasz Rutkowski jest teraz pierwszym trenerem, a Richard Farda asystentem - Waldemar Klisiak i jego koledzy zrobią wszystko, by pokazać się z jak najlepszej strony.

Odkąd Podhale objął Słowak Lubomir Rohaczik, drużyna znowu wygrywa i zachwyca szybkim i twardym hokejem. Nic dziwnego, że karnety na turniej pucharowy (w cenie 30 zł) schodzą jak ciepłe bułeczki.

Dodatkową atrakcją zawodów będzie pierwszy na polskich lodowiskach pomiar szybkości lotu krążka. W piątek o godz. 18 dowiemy się, który hokeista z drużyn finałowych strzela najmocniej. Wszystko dzięki temu, że prezentacji swojego sprzętu dokona szwajcarska firma, której urządzenia działają na taflach DEL i ligi szwajcarskiej.

Program turnieju

Czwartek, godz. 15: Dwory/Unia - TKH Toruń, godz. 18.30: Wojas/Podhale - Stoczniowiec. Piątek: wielki finał, godz. 18.30.

Terminarz
  • Puchar Świata 2018/19