Jacek Skrok w BKS-ie Stal Bielsko Biała

Radomianin Jacek Skrok został pierwszym trenerem BKS Stal Bielsko-Biała. Zastąpił Zbigniewa Krzyżanowskiego, który złożył rezygnację.
Skrok pracował w Bielsku od początku sezonu jako drugi trener, wspomagając Zbigniewa Krzyżanowskiego. W ciągu ostatnich trzech sezonów zdobył z zespołem dwukrotnie mistrzostwo kraju oraz Puchar Polski. W ostatnim roku bielszczanki awansowały do rundy play-off, ale zajęły dopiero czwarte miejsce. BKS na cztery rozegrane mecze w tegorocznych rozgrywkach wygrał trzy. Bielsko grało też w Pucharze Konfederacji. Niestety awans przegrało nieznacznie z holenderskim zespołem HCC/net Martinus Amstelveen. Ostatnie wyniki i styl gry nie zadowalały działaczy. Niewykluczone, że właśnie to wpłynęło na decyzję Krzyżanowskiego.

Jacek Skrok poprowadzi zespół do końca sezonu, ale istnieje szansa, że kontrakt zostanie przedłużony na kolejny sezon. - To, czy tak się stanie, zależy od wyników i tego, jak prezentować się będzie drużyna w lidze - powiedział "Gazecie" radomianin. W drużynie z Bielska w podstawowym składzie występuje radomianka Katarzyna Skorupa.JACEK SKROK

Skrok to legenda radomskiej siatkówki. Jest wychowankiem Czarnych. Podczas studiów na AWF w Warszawie grał w drużynie Huberta Wagnera, zdobywając z Legią dwukrotnie mistrzostwo kraju i Puchar Polski. Ma na swoim koncie jedyne dwa brązowe krążki, jakie Czarni wywalczyli w 18-letniej historii gry w ekstraklasie. Po zakończeniu kariery zawodnika od kilkunastu lat prowadził z powodzeniem żeńskie i męskie zespoły różnych szczebli w kraju. BKS Stal to czwarty pierwszoligowy zespół, jaki Skrok trenuje w ciągu ostatnich ośmiu lat, pracując z kobietami. Był też trenerem kadry narodowej juniorek.