Justyna Hampel z KSZO Ostrowiec blisko medalu na mistrzostwach Polski w pływaniu

Czwarte miejsce Justyny Hampel z KSZO Ostrowiec to najlepszy wynik skromnej reprezentacji świętokrzyskich pływaków na zakończonych w Gorzowie zimowych mistrzostwach Polski seniorów.
Na drugą pod względem rangi imprezę w sezonie (latem odbywają się główne mistrzostwa) pojechała szóstka pływaków z regionu - piątka z KSZO Ostrowiec (Justyna Hampel, Agnieszka Pakuła, Grzegorz Jędrzejewski, Piotr Frankiewicz i Artur Milczarek) oraz Ewelina Górecka z Arki Kielce. Przed rokiem w Oświęcimiu Świętokrzyskie zdobyło trzy medale. Były one zasługą Kajetana Załuskiego i Adriana Styrzyńskiego z Delfina Połaniec, ale obaj nie pływają już w barwach tego klubu.

W Gorzowie najbliżej podium była specjalizująca się w długich dystansach Justyna Hampel. Na dystansie 400 m stylem dowolnym 15-latka zajęła czwarte miejsce, przegrywając brązowy medal o dwie sekundy z Aleksandrą Majdą z MKP Szczecin (4:19.55). Ten wyścig zdominowała Paulina Barzycka (AZS AWF Warszawa), bijąc w czasie 4:05.77 rekord Polski. Hampel pływała też w drugim finale A - na 800 m była piąta (8:50.26). Do trzeciego miejsca zabrakło niecałych pięciu sekund, ale brązowa medalistka, szczecinianka Iga Kalinowska, pobiła rekord Polski 16-latek (8:45.98).

Dorobek świętokrzyskich pływaków powiększają jeszcze cztery występy w finałach B. Na 200 m stylem grzbietowym 14. była 15-letnia Agnieszka Pakuła. Trzykrotnie pływał w nich o dwa lata starszy Grzegorz Jędrzejewski, zajmując jedenaste miejsce na 50 m dowolnym, czternaste na 100 zmiennym i szesnaste na 200 zmiennym.

Skomentuj:
Justyna Hampel z KSZO Ostrowiec blisko medalu na mistrzostwach Polski w pływaniu
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX