AKS Busko liderem III ligi piłkarskiej!

Po dwóch wygranych z rzędu piłkarze beniaminka III ligi AKS Busko objęli prowadzenie w tabeli. Coraz gorsza jest za to sytuacja drugiego ze świętokrzyskich zespołów Wiernej Małogoszcz.
Po zwycięstwie przed tygodniem 3:1 z Avią Świdnik piłkarze z Buska poszli za ciosem i odnieśli pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. Już w pierwszej połowie pojedynku z Tłokami w Gorzycach mieli więcej sytuacji do zdobycia bramek, ale Wiesław Francuz dwukrotnie z bliskiej odległości główkował niecelnie. Skuteczność zespołu z Buska poprawiła się po przerwie. Podopieczni Stanisława Maja broniąc się podwójną strefą nie dopuszczali do groźnych sytuacji pod bramką Przemysława Mierzwy, a sami skutecznie kontrowali. W 71. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Tomasza Siczka Paweł Jaworek zdobył prowadzenie po główce z najbliższej odległości. Wynik spotkania ustalił w 78. minucie Robert Chlewicki, główką w okienko po składnej kontrze i dośrodkowaniu od Wojciecha Pszenicznego. - Świetnie zrealizowaliśmy założenia taktyczne, dobrze grali obrońcy, którzy nie popełnili błędów - stwierdził trener AKS. Jego nowymi podopiecznymi zostali dwaj obrońcy, 23-letni Marcin Bała z Piaskowianki i osiem lat starszy Grzegorz Januchta z Moravii. Obaj podpisali roczne umowy.

Nie najlepiej będzie wspominał swój debiut w bramce Wiernej Michał Żyła. Pierwszego gola w pojedynku z Motorem Lublin puścił minutę przed przerwą - po kombinacyjnym rozegraniu rzutu wolnego Piotr Soczewka przymierzył pod poprzeczkę. W 69. minucie golkiper gospodarzy przegrał pojedynek sam na sam z Marcinem Popławskim, który wykorzystał prosty błąd Piotra Pawłowskiego. Trzeci gol padł w przedłużonym czasie gry po ładnej kontrze gości. Najlepszą szansę na honorowego gola dla Wiernej zmarnował cztery minuty po przerwie Tomasz Fatyga, z którym pojedynek jeden na jednego wygrał bramkarz Motoru Bartosz Rachowski.

TŁOKI GORZYCE - AKS BUSKO 0:2 (0:0)

Bramki: Jaworek (71.), Chlewicki (78.)

Sędziował: Paweł Pskit (Łódź). Widzów: 800.

Tłoki: Beszczyński - Syguła, Rychel, Wtorek, Łąkwa Ż (87. Samołyk) - Korzonek, Szafran, Ławryszyn, Dziewulski (70. Głuch) - Gajda Ż (81. Laskowski), Pałkus (74. Gielarek).

AKS Busko: Mierzwa - A. Charyga Ż (90. Gzyl), Pokrywka, R. Charyga, Jaworek Ż - Abramowicz, Siczek (83. Puchała), Kochański (70. Szwajka), Francuz (79. Banaszek) - Pszeniczny, Chlewicki.

WIERNA MAŁOGOSZCZ - MOTOR LUBLIN 0:3

Bramki: Soczewka (44.), Popławski (69.), Sadowski (90.)

Sędziował: Marcin Rogulski (Warszawa). Widzów: 300.

Wierna: Żyła - Ubożak Ż Cz, Pawłowski, Bień, Piotrowski (78. Paździor) - Piwowarczyk (58. Gil), Kaciczak, K. Drej, R. Grzyb, Cieluch - Fatyga.

Motor: Rachowski - Maciejewski, Chmura, Jaroszyński Ż, Żmuda - Syroka (60. Popławski Ż), Soczewka, Bugała (88. Ptaszyński), Zajączkowski (78. Wójcik) - Lenart (60. Sadowski), Prędota.

Pozostałe wyniki 3. kolejki

GÓRNIK WIELICZKA - STAL STALOWA WOLA 0:0

STAL SANOK - STAL RZESZÓW 1:2 (1:2): Węgrzyn (2. karny) - Fabianowski (3., 7.)

HUTNIK KRAKÓW - KMITA ZABIERZÓW 2:1 (1:1): Antas (38.), Lipecki (82.) - Czerwiec (20.)

KOLEJARZ STRÓŻE - WISŁA II KRAKÓW 1:0 (0:0): Ulucki (68.)

POGOŃ LEŻAJSK - SANDECJA NOWY SĄCZ 2:0 (0:0): Gosa (53., 69.)

AVIA ŚWIDNIK - HETMAN ZAMOŚĆ 1:0 (0:0): Pranagal (46.)