1. kolejka trzeciej ligi

Udanie rozpoczęli pierwszy historii sezon trzeciej lidze piłkarze AKS Busko. W Leżajsku zremisowali bezbramkowo z Pogonią. Falstartem zakończyła się inauguracja w Małogoszczu - Wierna uległa Sandecji Nowy Sącz 0;1, a dodatkowe atrakcje zapewnili pseudokibice ... Korony Kielce
POGOŃ LEŻAJSK - AKS BUSKO 0:0

Busko: Mierzwa - A. Charyga, Pokrywka, Jaworek, R. Charyga, - Puchała (75. Banaszek), Abramowicz (80. Ignaczak ), Siczek, Pszeniczny - Francuz, Szwajka

Emocje w Leżajsku były jedynie w drugiej połowie, kiedy obydwa zespoły chciały przesądzić losy meczu. Goście, ze składu których dzień przed meczem wypadł z powodu kontuzji Grzegorz Kochański, w ostatnim kwadransie stworzyli dwie dogodne okazje. W 75. minucie po dośrodkowaniu Roberta Banaszka świetną okazję miał Paweł Szwajka, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońców gospodarzy. Pięć minut przed końcem w sytuacji sam na sam z bramkarzem był Dariusz Ignaczak, ale strzelił głową wprost w niego. Gospodarze mieli okazje, ale zabrakło im skuteczności, albo dobrze spisywał się Przemysław Mierzwa, bramkarz Buska. - Jesteśmy zawiedzeni, przyjechaliśmy po trzy punkty i mogliśmy osiągnąć swój cel - powiedział Stanisław Maj, trener AKS Busko.

WIERNA MAŁOGOSZCZ - SANDECJA NOWY SĄCZ 0:1 (0:1)

Bramki: Mężyk (3.)

Sędziował: Rafał Krężałek (Krosno). Widzów 1000

Wierna: Maj - Lniany (46. Grzyb), Piotrowski, Ubożak, Pawłowski, - Szpiega, H. Drej (55. Piwowarczyk), K. Drej, Cieluch - Gil Ż (46. Kaciczak), Fatyga.

Piłkarze Wiernej Małogoszcz sprawili niemiłą niespodziankę swoim kibicom i już na początku meczu zafundowali im zimny prysznic. Prawą stroną obrońcy Wiernej uciekł Dawid Florian i nisko zacentrował w pole karne. Piłka minęła Mirosława Maja i zamykający akcję Mariusz Mężyk kopnął ją do pustej bramki. Po takim ciosie gospodarze zagrali słabo i stworzyli mało okazji do zdobycia bramki. Często w prosty sposób tracili piłkę w środku pola i marnowali dobrze zapowiadające się akcje. Najlepszą sytuację do zdobycia gola miał w 20. minucie Damian Gil, ale zamiast strzelać próbował podać do Karola Dreja i obrońcy Sandecji wybili mu piłkę. W drugiej odsłonie podopieczni Andrzeja Deca osiągnęli wyraźną przewagę, ale nie znaleźli sposobu na mądrze broniących się gości. Nieskuteczny był również Tomasz Fatyga, który dwukrotnie strzelał za lekko.

W 26. minucie spotkanie zostało przerwane na dziesięć minut, bo burdy wszczęli pseudokibice Korony wspierający szalikowców Sandecji. Zniszczyli betonowy płot i tzw. klatkę dla przyjezdnych, wbiegli na boisko. Doszło też do bijatyki z fanami Wiernej i porządek musiała zaprowadzić policja.

W sobotę Wierna Małogoszcz zagra na wyjeździe ze Stalą Rzeszów. Dzień później AKS Busko o godz. 17 AKS Busko podejmować będzie beniaminka Avię Świdnik.

POZOSTAŁE WYNIKI 1. KOLEJKI

GÓRNIK WIELICZKA - MOTOR LUBLIN 1:0 (0:0): Cebula (60.)

TŁOKI GORZYCE - HUTNIK KRAKÓW 3:1 (1:0): Korzonek (44.), Beszczyński (59.), Ławryszyn (68.) - Madejski (83.)

WISŁA II KRAKÓW - STAL STALOWA WOLA 1:2 (1:0): Kmiecik (5.) - Jabłoński (76.) Gęśla (78.)

STAL SANOK - HETMAN ZAMOŚĆ 2:2 (2:1): Gawłowicz (36.), Kosiba (41.) - Pliżga (3.), Chałas (81.)

KOLEJARZ STRÓŻE - STAL RZESZÓW 3:0 (1:0): Bałuszyński (41.), Mielec (82.), Ciesielka (84.)

AVIA ŚWIDNIK - KMITA ZABIERZÓW 3:1 (0:1): Pranagal (52.), Galiński (77.), Misztal (90. + 1) - Bagnicki (34.)