Były piłkarz GKS-u Katowice został zadĽgany. Miał zaledwie 19 lat

22.08.2016 13:34
Dominik Koszowski, który do niedawna reprezentował barwy piłkarskiego GKS-u Katowice, został napadnięty i zadĽgany

Dominik Koszowski, który do niedawna reprezentował barwy piłkarskiego GKS-u Katowice, został napadnięty i zadĽgany (twitter.com/gkskatowice_eu)

Dominik Koszowski, który do niedawna reprezentował barwy piłkarskiego GKS-u Katowice, został napadnięty i raniony nożem. Niestety zmarł. Do tragedii doszło w nocy z soboty na niedzielę w okolicach katowickiego dworca PKP.
- Nastolatek został dĽgnięty ostrym narzędziem, niestety mimo reanimacji zmarł w szpitalu - mówi Aleksandra Nawara z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Jak twierdzi policja, napastnikami byli prawdopodobnie pseudokibice. - Rzeczywi¶cie chłopak grał kiedy¶ w młodzieżówce, jednak obecnie nie był już piłkarzem - dodaje Nawara.

- Wykluczamy, że było to celowe działanie. Chłopak znalazł się w nieodpowiednim miejscu i czasie - mówi jeden z oficerów ¶l±skiej policji. - Napastnikami najprawdopodobniej byli kibole, którzy o godz. 5 rano przyjechali poci±giem do Katowic, po meczu w Olsztynie. Na nagraniu monitoringu widać, jak na ul. 3 Maja grupa osób mija Dominika Koszowskiego, który szedł razem z ojcem. Ten ramieniem tr±cił jednego z mężczyzn, doszło do wymiany zdań, po czym kto¶ wyci±gn±ł nóż i zadał ciosy - dodaje oficer ¶l±skiej policji.

W poniedziałek po południu zatrzymano trzy osoby, które były w grupie kiboli na ul. 3 Maja. Prawdopodobnie nie ma w¶ród nich sprawców.

Koszowski jeszcze niedawno był zawodnikiem GKS-u Katowice, występował na pozycji obrońcy. - Trafił do nas jako dziewięciolatek. Przez cał± swoj± przygodę z piłk± był zwi±zany z GKS-em. Na boisku był zawsze odważny, silny i zdecydowany, a na co dzień u¶miechnięty, radosny i pozytywnie nastawiony do życia. W czerwcu tego roku zrezygnował z gry w piłkę ze względu na kontuzję - mówi Marek Oględziński, wiceprezes Akademii Piłkarskiej "Młoda GieKSa".

Skomentuj:
Były piłkarz GKS-u Katowice został zadĽgany. Miał zaledwie 19 lat
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Terminarz