Skromna wygrana i awans Wigier

Wigry Suwałki awansowały w sobotę do 1/16 finału Pucharu Polski

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Rywalem I-ligowej drużyny z Suwałk w pierwszej rundzie Pucharu Polski był III-ligowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Piłkarze Wigier zrobili co do nich należało, czyli wywalczyli awans, chociaż wygrana była skromna, bo tylko 1:0. Gola na wagę awansu w 44. minucie zdobył Kamil Adamek, który wykorzystał podanie Damiana Kądziora. Pomocnik asystą zrehabilitował się więc w pewien sposób za sytuację z 15 minuty. Wówczas strzał Kądziora z rzutu karnego obronił Mateusz Prus.

- Jechaliśmy tu z jednym celem - wygrać - i to osiągnęliśmy - mówił po sobotnim pojedynku trener Dominik Nowak dla WigryTV. - Szkoda, że tylko 1:0, ale jesteśmy dalej, gramy dalej i to najważniejsze.

Z kim Wigry zagrają w 1/16 Pucharu Polski okaże się w poniedziałek, wtedy odbędzie się losowanie.