Karateka Kaisho Białystok mistrzem świata seniorów

Szymon Ołowski z Kaisho Białystok został mistrzem świata w kumite drużynowym karate shotokan. Podczas zawodów w Bielsku-Białej reprezentanci białostockiego klubu zdobyli w sumie cztery medale.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

W drodze po złoto polska drużyna pokonała Czechy, Włochy, Hiszpanię i Anglię. Oprócz Ołowskiego w kadrze Polski wystąpili Michał Bąbos, Maciej Boguszewski, Patryk Urban, Szymon Grzywacz, Piotr Szumiło oraz Kamil Warda. To pierwszy złoty medal dla Polski w historii w tej konkurencji.

Do złotego medalu w drużynie seniorów Szymon Ołowski dołożył jeszcze brąz w rywalizacji drużynowej juniorów, w której startował wraz z kolegą klubowym Michałem Chojnowskim oraz Patrykiem Wendtem (Chwaszczyno) i Maciejem Boguszewskim (Szczecin).

W konkurencjach indywidualnych zawodnik z Białegostoku zakończył zmagania na piątym miejscu w rywalizacji juniorów (na 49 zawodników) oraz na dziewiątym miejscu w seniorach (na 87 zawodników).

Bardzo dobry występ zaliczył inny przedstawiciel Kaisho Damian Grzegorczuk, który w konkurencji indywidualnej 14- i 15-latków stanął na najniższym stopniu podium. W walce o finał musiał uznać wyższość mistrza świata Rosjanina Kirila Kuznetcova.

Z brązowym medalem w konkurencji kumite drużynowym kadetek wróciła z zawodów Weronika Bystrowska z Kaisho. Jej koleżanki z kadry to Izabela Borys (Łódź), Kinga Harast (Łódź) i Sara Elwart (Chwaszczyno).

Trenerem i selekcjonerem kadry Polski jest trener białostockiego klubu Marek Ołowski.

W zawodach w Bielsku-Białej wzięło udział 443 zawodników z 22 państw. Reprezentacja Polski z dorobkiem 3 złotych, 4 srebrnych i 9 brązowych medali uplasowała się na 3 miejscu w klasyfikacji medalowej za Rosją i Stanami Zjednoczonymi.